Wikana Start gra we Włocławku. Chce się odegrać

Koszykarze Wikany Start czeka trudne zadanie. Beniaminek Tauron Basket Ligi spotka się we Włocławku z Anwilem. Dla gospodarzy to bardzo ważny mecz, bo oni walczą o grę w fazie play-off.
Lublinianie na miejsce w ósemce nie mają już szans, ale też chcą wywalczyć jak najwyższą pozycję. W ostatniej kolejce zespół trenera Pawła Turkiewicza napędził sporego stracha mistrzowi Polski Turowowi Zgorzelec. Czerwono-czarni wprawdzie przegrali 68:75, ale ich pogoń była imponująca. Z kolei przedsezonowe notowania włocławian były zdecydowanie wyższe od tego, co pokazali na parkiecie. Zaczęli kiepsko - od serii porażek. Potem jednak ambitnie odrabiali straty i teraz plasują się na dziewiątej pozycji. W minionej kolejce drużyna trenera Pedraga Krunicia uległa jednak wysoko wicemistrzowi Polski Stelmetowi Zielona Góra 58:87.

W pierwszym spotkaniu Wikany Start z włocławianami lepsi okazali się ci drudzy, którzy wygrali na Globusie 91:77, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby drużyna lubelska teraz się odegrała.

Początek sobotniego spotkania wyznaczono na godz. 18.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU