Sport.pl

Żużlowcy Motoru pojadą jednak w drugiej lidze

Główna Komisja Sportu Żużlowego podjęła decyzję, że w I lidze czyli Nice PLŻ pojedzie w sezonie 2015 siedem zespołów, a w drugiej - P2LŻ będzie rywalizowało pięć, w tym lubelski KMŻ Motor.
Tym samym zakończyło się trwające od dłuższego czasu zamieszanie spowodowane kłopotami licencyjnymi kilku klubów, takich jak Włókniarz Częstochowa, Kolejarz Opole, Polonia Bydgoszcz, czy Motor. Dwóch pierwszych zespołów definitywnie zabraknie w rywalizacji, natomiast do rozgrywek I ligi została dopuszczona Polonia Bydgoszcz, a w P2LŻ będą walczyły Motor i gdańskie Wybrzeże. Tak więc w PLŻ pojadą: Ostrovia Ostrów Wielkopolski, ROW Rybnik, Lokomotiv Daugavpils, Orzeł Łódź, Polonia Bydgoszcz, Start Gniezno, Wanda Kraków. Natomiast w niższej klasie wystartują: Kolejarz Rawicz, Motor, KSM Krosno, Wybrzeże Gdańsk i Victoria Piła.

Pierwszą kolejkę II ligi zaplanowano na 6 kwietnia, ale jak informuje portal polskizuzel.pl, w tym terminie odbędzie się tylko jedno spotkanie - Kolejarza z Wybrzeżem. Pauzowała będzie Victoria, a mecz Motoru z KSM został przełożony na prośbę obu zespołów na 12 kwietnia. W najbliższym czasie poznamy także szczegółowy system rozgrywek P2LŻ.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUKomentarze (1)
Żużlowcy Motoru pojadą jednak w drugiej lidze
Zaloguj się
  • zlappande

    0

    Pauzowała będzie Victoria

    myslalem, ze czasy w angielskim jezyku sa najtrudniejsze, okazuje sie, ze jednak polski trudna jezyka - zdecydowanie Palma sie nalezy, wraz z kokosami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX