Pewne swego Pszczółki rozdają prezenty. Klęska z Basketem

Pszczółka AZS UMCS Lublin przegrała we własnej hali z Basketem Konin 46:76. Fatalna dyspozycja lubelskich koszykarek przejdzie jednak bez większego echa, bo pszczółki zapewniły już sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Na początku spotkania oba zespoły grały punkt za punkt. Później jednak koszykarki z Konina trafiły trzy trójki z rzędu i wygrywały już 14:4. Zawodniczki z Lublina miały ogromne problemy ze skutecznością i przegrały pierwszą odsłonę spotkania aż 8:22.

Na początku drugiej kwarty obraz gry nie zmienił się i koninianki prowadziły już 36:13. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do pszczółek. Akademiczki zdołały zmniejszyć straty do 13 oczek i do przerwy było 40:27 dla Basketu Konin.

W trzeciej kwarcie meczu podopieczne Krzysztofa Szewczyka wróciły do fatalnej gry. Rzuciły tylko osiem punktów. Z kolei przyjezdne nie miały żadnych problemów w ataku i podwyższyły swoje prowadzenie do 30 oczek.

W czwartej kwarcie Basket kontrolował mecz i obie ekipy grały punkt za punkt. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się remisem 11:11, a całe spotkanie wyraźnym zwycięstwem Basketu Konin 76:46. Dzięki niemu koninianki niemal zapewniły sobie pozostanie w lidze na następny sezon.