Dawne gwiazdy piłki ręcznej wracają na parkiet

Lublin będzie gospodarzem IV Mistrzostw Polski Masters w Piłce Ręcznej. Turniej zostanie rozegrany 30-31 maja 2015 roku w trzech halach, a finał odbędzie się na Globusie.
Do rywalizacji przystąpią zespoły męskie i żeńskie. W drużynach pań mogą występować zawodniczki powyżej 33. roku życia, czyli urodzone w 1982 roku. Natomiast mężczyźni będą walczyli w dwóch kategoriach +35 lat (urodzeni w roku 1980 i starsi) i +45 lat (1970 i starsi). - Spodziewamy się przyjazdu wielu dawnych gwiazd polskiego handballu - mówi Maciej Dobrzyński, szef firmy Red-Star Adventure Sp. z o.o., która współorganizuje imprezę. - Artur Siódmiak zamierza zgłosić drużynę złożoną z wicemistrzów świata, którzy już zakończyli reprezentacyjne kariery, jak m.in. Damian Wleklak czy Marcin Lijewski. Na pewno mocną ekipę wystawią gospodarze z byłym graczem niemieckiej Bundesligi Krzysztofem Malikiem, Grzegorzem Mazurem, Krzysztofem Włodarczykiem i moją skromną osobą. Jak zwykle silni będą puławianie z Marcinem Kurowskim i Arturem Witkowskim na czele. Swój udział zapowiadają też tak znane firmy jak Vive Kielce, Hutnik Kraków, Warszawianka. Natomiast wśród pań ma zagrać dawny lubelski Montex, w szeregach którego zobaczymy na parkiecie takie gwiazdy jak Anna Ejsmont, Monika Marzec czy Izabela Puchacz.

Kto pierwszy, ten lepszy

Oprócz emocji czysto sportowych przewidziano także wiele innych atrakcji, takich jak występy artystyczne i liczne konkursy. Zostanie też rozegrany mecz pokazowy, w którym zmierzą się zespoły złożone z największych gwiazd tej imprezy. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Związek Piłki Ręcznej w Polsce przydzielił nam przeprowadzenie tej imprezy - stwierdził Marcin Bielski, prezes Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie, współorganizator turnieju. - To znaczy, że jesteśmy dla niego wypróbowanym i wiarygodnym partnerem. Cieszymy się też z tego powodu, że tyle osób odwiedzi nasze piękne i stale rozwijające się miasto. Liczymy na przybycie ponad pół tysiąca osób, które będą rywalizowały w trzech halach - MOSiR przy Al. Zygmuntowskich, na Globusie oraz w jednej z pełnowymiarowych hal szkolnych, ale w której, to jeszcze zobaczymy. Nie ograniczamy liczby zespołów, lecz kto pierwszy, ten lepszy. Natomiast system rozgrywek będzie ustalony po zatwierdzeniu i zweryfikowaniu listy zespołów. Już dziś wszystkich sympatyków piłki ręcznej i nie tylko serdecznie zapraszam na naszą imprezę.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie, ul. Montażowa 16, 20-214 Lublin, z dopiskiem IV Mistrzostwa Polski Masters w Piłce Ręcznej (do 15 kwietnia 2105 roku, decyduje data stempla pocztowego), lub e-mail: a.urbaniak@vp.pl.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU