ZiP Kalina triumfował w turnieju upamiętniającym żołnierzy wyklętych

W hali Uniwersytetu Przyrodniczego rozegrano turniej piłkarski ?Leśnych Żołnierzy Wyklętych?. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn.
Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po cztery drużyny. W pierwszej najlepsi okazali się gracze ZiP Kalina, natomiast w drugiej triumfował Pan Waldek. Zwycięzcy zagrali w finale. Spotkanie było bardzo zacięte. Żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola i triumfatora wyłoniły dopiero rzuty karne. Skuteczniejsi byli piłkarze ZiP Kalina (3:1) i oni wygrali imprezę. Na trzecim miejscu uplasowała się Cleopatra, która pokonała KSW 6:2. Najlepszy zespół wystąpił w składzie: Adam Swierszcz, Jakub Marczuk, Damian Dryja, Piotr Kuśmierzak, Jacek Piekarczyk, Sebastian Szymanek, Apolinary Żeleźniak.

Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Sebastiana Szymanka (ZiP Kalina), bramkarza Mateusza Dudę (Pan Waldek), a królem strzelców został Maciej Bukowski (Omega).

Organizatorami imprezy byli: Ognisko TKKF Omega, IPN Lublin i NSZZ Solidarność Region Środkowo-Wschodni i Szkoła Podstawowa nr 52 w Lublinie. - W tym turnieju jest cząstka mnie. W ten sposób chcę wyrazić szacunek dla ludzi, którzy pozytywnie zaistnieli w historii mojej ojczyzny, dla tych, którzy zawsze budowali, a nigdy nie niszczyli - mówi Zbigniew Furman, prezes TKKF Omega.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUKlasyfikacja końcowa: 1. ZiP Kalina, 2. Pan Waldek, 3. Cleopatra, 4. KSW, 5. Amator, 6. Omega, 7. Kozaki w Kaloszach. 8. AleTaxi.