Młodzi piłkarze zagrają o Puchar Rektora KUL

Już w sobotę młodzi zawodnicy z Lubelszczyzny rozegrają turniej o Puchar Rektora KUL. Na parkiecie hali sportowej uczelni zmierzy się ponad setka młodych piłkarzy.
W sobotę na KUL odbędzie się II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Rektora KUL. Organizatorem rozgrywek jest Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Uczniowski Klub Sportowy "Widok" SP 51. Rywalizować będą drużyny Górnika Łęczna, Lublinianki, Wisły Annopol, Vrotcowii Lublin i UKS "Widok". Na parkiecie zaprezentują się chłopcy z rocznika 2003.

Dla wszystkich uczestników turnieju niespodziankę przygotował Uniwersytet Otwarty KUL, który na spotkanie z młodymi sportowcami zaprosił Jerzego Wyroślaka, trenera piłki nożnej I klasy UEFA, który prowadził m.in. Motor Lublin, Lublinianka, Wieniawa.

- Turniej jest kolejną inicjatywą, którą KUL włącza się w życie społeczności naszego miasta. Należą do nich m.in. coroczny piknik naukowy, wykłady i prezentacje podczas Lubelskiego Festiwalu Nauki oraz Nocy Biologów, działania rewitalizacyjne architektów krajobrazu KUL w lubelskich osiedlach mieszkaniowych, Uniwersytecka Poradnia Prawna, szereg wykładów i wydarzeń kulturalnych - informuje Lidia Jaskuła, rzeczniczka uczelni.

Uczniowski Klub Sportowy "Widok" SP 51 Lublin powstał we wrześniu 2001 roku. Obecnie jest największą szkółką piłkarską na Lubelszczyźnie. Wychowuje i szkoli niemal 450 zawodniczek i zawodników w 16 grupach w wieku od 5. do 19. roku życia. W swojej ponad 10-letniej historii klub doczekał się reprezentantów województwa lubelskiego we wszystkich kategoriach wiekowych, jak również reprezentantów Polski.

Wychowanką Widoku jest m.in. Urszula Wasil, która wraz z reprezentacją Polski do lat 17 zdobyła złoty medal na rozegranych w czerwcu 2013 roku Mistrzostwach Europy.

Rozgrywki ponad setki zawodników odbędą się w hali sportowej KUL w budynku Studium Wychowania Fizycznego i Sportu przy ul. Konstantynów 1G. Początek imprezy o godz. 9.00, zakończenie ok. 15.30.