Sport.pl

Przełamali Belgów. Azoty w ćwierćfinale Challenge Cup

Piłkarze ręczni Azotów po raz drugi pokonali HC Vise BM i awansowali do ćwierćfinału rozgrywek Challenge Cup.
Wprawdzie puławianie uchodzili za faworyta, ale wynik pierwszego spotkania, które wprawdzie zespół trenera Ryszarda Skutnika minimalnie wygrał (32:30), nie uprawniał do jakiegoś hurraoptymizmu. Przez większą część spotkania w Belgii to gospodarze nadawali ton grze, a dopiero skuteczny finisz Azotów sprawił, że zespół znad Wisły wrócił do domu z tarczą.

W Puławach drużyna z Limburgii też walczyła bardzo ambitnie. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i żaden zespół nie mógł od rywala odskoczyć. Puławianie mieli spore kłopoty z pokonaniem węgierskiego golkipera Vise BM Normana Totha, który spisywał się bardzo dobrze, choć jego vis a vis Wadimowi Bogdanovovi też trudno było coś zarzucić. Natomiast w belgijskim ataku skutecznie grał Benjamin Danesi. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się remisem 13:13.

Po zmianie stron nadal trwała wyrównana walka. Goście ani myśleli rezygnować z odniesienia w Puławach zwycięstwa i po kwadransie gry w drugiej połowie nawet prowadzili. Potem jednak inicjatywę przejęli puławianie, którymi dowodził na parkiecie Piotr Masłowski. Rozgrywający reprezentacji Polski grał bardzo skutecznie, a dzielnie mu sekundował Chorwat Marko Tarabochia. Gospodarze zaczęli też znacznie lepiej grać w obronie, co sprawiło, że Azoty zaczęły odjeżdżać rywalom w ekspresowym tempie i ostatecznie wygrały różnicą dziewięciu bramek.

Po tym zwycięstwie w pucharowych potyczkach belgijsko-puławskich zespół znad Wisły prowadzi 2-1. Przed dwoma laty Azoty zostały wyeliminowane przez Initię Hasselt, a przed rokiem okazały się lepsze od United Tongeren.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU



Azoty Puławy 35 (13)

HC Vise BM 26 (13)

Azoty: Zapora, Bogdanov - Masłowski 10, Sobol 9, Tarabochia 6, Krajewski 3, Przybylski 3, Kus 1, Łyżwa 1, Prce 1, Tsitou 1, Ćwikliński, Kowalik, Tojcić. Vise BM: Toth, Lupica - Danesi 7, Vancosen 6, Flajs 5, Vreven 4, Dolce 1, Duchemann 1, Geradon 1, Glesner 1, Fisette, Mouchette, Neuville, Popivoda. Kary: Azoty - 8 min, Vise BM - 6 min.

Sędziowali: Anatolij Novikov i Ruslan Perepilitsy (Ukraina)

Widzów: 700.