Historia lubi się powtarzać. MKS deklasują Start

Po horrorze zakończonym happy endem w meczu Pucharu Zdobywczyń Pucharów z Randers HK szczypiornistki MKS Selgros czekał kolejny pucharowy mecz. Tym razem w ćwierćfinale Pucharu Polski ze Startem Elbląg. Podopieczne Sabiny Włodek wypracowały sobie solidną zaliczkę przed rewanżem.
Ostatniego dnia stycznia obie ekipy spotkały się w meczu ligowym (również w Elblągu). W tamtym spotkaniu przez ponad połowę meczu Start starał się dotrzymać kroku lubliniankom. Jednak gdy MKS wrzucił piąty bieg, to rywalki mogły tylko oglądać plecy bardziej utytułowanych przeciwniczek. Ostatecznie mistrzynie Polski pokonały elblążanki 34:27.

Ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski od samego początku przybrał taki sam obraz jak mecz ligowy. Lublinianki co prawda nie oddawały prowadzenia nawet na moment, ale ich przewaga nie była większa niż dwa gole. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się identycznym wynikiem co spotkanie rozegrane w styczniu, czyli 14:12 dla MKS.

Powtórkę z rozrywki mieliśmy też w drugiej części. To zawodniczki znad Bystrzycy lepiej zaczęły drugie 30 minut i szybko odskoczyły Startowi na pięć bramek. Solidna gra w obronie MKS spowodowała, że przez ostatni kwadrans Start rzucił zaledwie cztery bramki. Do tego doszła niezła skuteczność w ataku, co sprawiło, że z każdą minutą lublinianki powiększały swoją przewagę. Po 60 minutach meczu na tablicy wyników było 34:24 dla MKS Selgros.

O tym, kto ostatecznie zagra w Final Four rozgrywek o Puchar Polski, zadecyduje rewanż, który zostanie rozegrany w środę 25 lutego w hali Globus. Trudno jednak przypuszczać, żeby lubelskie zawodniczki wypuściły z rąk szansę na odzyskanie pucharu. Przypomnijmy w poprzednich rozgrywkach właśnie w fazie ćwierćfinałowej musiały ustąpić pola zawodniczkom Pogoni Szczecin.

Start Elbląg24(12)

MKS Selgros34(14)

EKS Start Elbląg: Sielicka, Kędzierska - Mielczewska, Żakowska, Sądej, Waga, Cekała, Jędrzejczyk, Aleksandrowicz, Szopińska, Lisewska, Grzyb, Kołodziejska

MKS Selgros Lublin: Dzhukeva, Baranowska - Małek 6, Mihdaliova 6, Quintino 4, Drabik 4, Gęga 4, Repelewska 3, Rola 3, Nestsiaruk 2, Szarawaga 1, Kozimur 1.