Za brąz w Katarze Azoty wzbogacą się o 53 tys. zł

Taka kwota ma wpłynąć na konto puławskiego klubu z Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF). Jest to ekwiwalent za udział zawodników tego klubu w mistrzostwach świata.
Nad Zatoką Perską w reprezentacji Polski, która wywalczyła trzecie miejsce, wystąpiło dwóch graczy Azotów - Przemysław Krajewski i Piotr Masłowski. Jak poinformował Przegląd Sportowy, IHF pokrywa koszty udziału zawodnika w każdym dniu mistrzostw, zależnie od tego, do jakiej fazy turnieju doszła jego reprezentacja. Najwięcej dostaną gracze drużyn, które zajęły miejsca 1.-4., zarobili oni dla swoich klubów po 400 franków szwajcarskich za każdy dzień w mistrzostwach. Ci z miejsc 5.-8. - po 300 franków. Po 200 franków otrzyma każdy zawodnik reprezentacji z miejsc 9.-16., po 100 - za tych z pozycji 17.-20. oraz po 75 franków za członków kadr ostatnich czterech drużyn w tej imprezie.

W sumie polskie kluby dostaną z IHF 472 tys. zł - Vive Tauron Kielce 273 tys. zł, Orlen Wisła Płock 117 tys. zł, Azoty Puławy 53 tys. zł, Górnik Zabrze 29 tys. zł.DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU