Mocna piątka wesprze w boju piłkarzy Górnika

W piątek rusza piłkarska ekstraklasa. Górnik gra w Bydgoszczy z Zawiszą. - Tej zimy wzmocniliśmy się piłkarsko, a także na pozycji... rzecznika prasowego - stwierdził prezes łęcznian Artur Kapelko. Beniaminek zaprezentował całą szóstkę - w tym pięciu nowych graczy.
Do zespołu z Łęcznej doszli w przerwie zimowej: Ukrainiec Wołodymir Tanczyk (24 lata), Białorusin Filipp Rudik (28), Hiszpan Josue Currairs Prieto (22), Piotr Okuniewicz (22) i w ostatniej chwili Litwin Evaldas Razulis (29). Natomiast nowym rzecznikiem prasowym klubu w miejsce Leszka Masieraka został Jakub Drzewiecki, także futbolista, tylko halowy. Wszystkich nowych graczy scharakteryzował drugi trener Górnika Andrzej Rybarski. - Jeśli chodzi o Wołodię Tanczyka, to z pewnością wzrost nie jest jego atutem. Natomiast znany jest z szybkości i waleczności. Zwiększy rywalizację na skrzydle. Natomiast Filipp Rudik to defensywny pomocnik o ciekawej przeszłości z grą w europejskich pucharach. Wnosi do zespołu ogranie i spokój. Z kolei Josue Currias Prieto to gracz lewonożny, ofensywny środkowy pomocnik, taka typowa dziesiątka, ma rozgrywać i strzelać na bramkę. Jeśli chodzi o Piotrka Okuniewicza - jest on najmłodszy z tego grona, ale to utalentowany napastnik. W rundzie jesiennej strzelał dużo bramek, choć nie na tym poziomie. Myślę, że po wkomponowaniu się w zespół też będzie tak skuteczny jak do tej pory, z tym że już w ekstraklasie. Ostatnim z tej piątki jest Razulis, z którym przed prezentacją podpisaliśmy umowę. To też napastnik. Mam nadzieję, że się szybko u nas zaadaptuje i zagra już z Zawiszą. Liczymy zresztą na to, że wszyscy się sprawdzą - kończy szkoleniowiec z Łęcznej.

Co o tym myśli sam Razulis, który podczas zgrupowania w Turcji miał prawdziwe wejście smoka, bo w wygranym 3:1 meczu kończącym pobyt w Antalyi strzelił austriackiej Admirze Wacker dwa gole, a grał tylko pół meczu i był to jego pierwszy występ w drużynie z Łęcznej? - W okresie przygotowawczym trenowałem z klubami litewskimi i indywidualnie - mówi Razulis. - Jednak nie były to takie treningi na sto procent. Potrzeba mi jeszcze tygodnia, dwóch na dojście do pełnej dyspozycji. Natomiast to, że w zespole jest Fedor Cernych, z pewnością pomoże mi w szybszej aklimatyzacji. Czy będę podobnie jak na Litwie strzelał dużo goli? Chciałbym, ale liczy się przede wszystkim to, aby drużyna wygrywała. Ważniejsze jest dziesięć asyst niż zdobycie dwóch goli - kończy piłkarz.

Kogo zabraknie

Z pewnością w pierwszych meczach nie zagra najskuteczniejszy w zespole Cernych. - Jeśli chodzi o Fedora, to niczego nie chcemy przyśpieszać, zależy nam na tym, aby się w pełni wyleczył - mówi trener Rybarski. - Na razie trenuje indywidualnie, ale za jakieś dziesięć dni powinien dołączyć do zespołu. Natomiast Marcin Kalkowski ma problem ze ścięgnem Achillesa i też nie ćwiczy. Mam jednak nadzieję, że już od poniedziałku będzie uczestniczył w normalnych zajęciach. Jest w tym gronie także Przemysław Kaźmierczak, ale jemu potrzeba jeszcze sporo czasu, bo przeszedł poważną operację.

Oczywiście wiosną nie zobaczymy też Pawła Buzały, który został wypożyczony do Bytovii Bytów.

Jakie cele

- Dla nas najważniejszy jest najbliższy mecz - dowodzi prezes Kapelko. - Nie stawiamy sobie konkretnego celu w postaci zajęcia jakiegoś miejsca. Jesteśmy beniaminkiem i oczywiście priorytetem jest dla nas utrzymanie się w ekstraklasie. Natomiast jeśli chodzi o sprawy organizacyjne, to podpisaliśmy umowę sponsorską z Lubelskim Węglem i powiem dyplomatycznie, że zadowalamy się tym, co mamy. Oczywiście szukamy też innych sponsorów. Uważamy, że jesteśmy atrakcyjnym partnerem. Olbrzymim wyzwaniem są dla nas sprawy organizacyjne. W naszych wysiłkach wspiera nas też urząd marszałkowski. Wprawdzie nasz stadion wymagał tylko liftingu, ale trzeba zauważyć, że z sezonu na sezon wymagania licencyjne są zaostrzane.

Walentynkowa niespodzianka

- Wraz ze SPA Orkana, gdzie odbywała się prezentacja, przygotowaliśmy dla naszych sympatyków walentynkową niespodziankę - dodaje Joanna Matejak, wiceprezes Górnika. - Każda para, która 14 lutego pojawi się w kasie naszego klubu, aby kupić bilet na mecz z Górnikiem Zabrze, otrzyma rabat w wysokości 50 procent i kupon dla dwóch osób na wejście do strefy saun i wody w SPA Orkana także z 50-procentową zniżką.

Bilety i karnety

Można już nabywać karnety na mecze Górnika. Będą one obowiązywały na wszystkie mecze rundy wiosennej i finałowej rozgrywane przez łęcznian u siebie.

Najtańsze abonamenty będzie można kupić już za 80 zł, a osoby przedłużające karnet Jesień 14 mogą liczyć na rabat w wysokości dziesięciu procent. Dodatkowo każdy z kibiców, który zdecyduje się na zakup karnetu, otrzyma 25-procentowy rabat na zakupy w sklepie Jako Polska.

Kibice niepełnosprawni w celu zakupu karnetu muszą się wcześniej skontaktować z klubem drogą mailową pod adresem bilety@gornik.leczna.pl lub stawić się w kasie nr 1 wraz z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Ceny karnetów: trybuna A i C - normalny 200 zł, ulgowy 155 zł; trybuna B - normalny 110 zł, ulgowy 80 zł; sektor rodzinny, dziecięcy - 9 zł.

Ceny biletów: normalny w dniu meczu na trybuny A i C - normalny 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu meczu), 40 zł (jednorazowy, bez konieczności posiadania karty kibica). Ulgowe odpowiednio: 15, 20, 30 zł; trybuna B - 10 zł, 20, 30. Ulgowe odpowiednio: 7 zł, 12 zł, 30 zł; sektor rodzinny - 20 zł, 20 zł, 40 zł. Ulgowe odpowiednio - 15 zł, 15 zł, 30 zł; dziecięce - 1 zł, 1 zł, 1 zł. Na tzw. hitowe mecze, tj. ze Śląskiem Wrocław, Legią Warszawa, Śląskiem Wrocław i Lechem Poznań, bilety będą droższe o 10 zł w stosunku do ceny nominalnej.

Karnety można kupować od 5 do 21 lutego (od poniedziałku do soboty) w kasie nr 1 na stadionie (godz. 10-18) oraz w internecie na bilety.gornik.leczna.pl - otwarta sprzedaż karnetów.

Natomiast bilety na mecz z Górnikiem Zabrze (21 lutego, godz. 15.30) można nabywać od 14 lutego w kasie nr 1 (godz. 10-18), w punktach zewnętrznych (SportXL w Łęcznej i Lublinie) oraz w internecie na bilety.gornik.leczna.pl. W godzinach pracy kasy nr 1 (poniedziałek-sobota, godz. 10-18) będzie można wyrobić Kartę Kibica niezbędną do zakupu biletów i karnetów. Kartę można również wyrobić przez internet za pośrednictwem formularza dostępnego na klubowej stronie internetowej.

Zorganizowane grupy młodzieży szkolnej do 18. roku życia liczące co najmniej 10 osób mogą wejść na mecze Górnika nieodpłatnie. Warunkiem do otrzymania wejściówek jest przesłanie do klubu wypełnionego formularza dostępnego na stronie internetowej klubu najpóźniej 48 godz. przed rozpoczęciem spotkania.DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU