Górnik lepszy od Admiry Wacker. Dwa gole tajemniczego gracza

Przebywający na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Górnika Łęczna pokonali w meczu kontrolnym austriacką Admirę Wacker Mödling 3:1.
Było to ostatnie spotkanie kontrolne zespołu trenera Jurija Szatałowa przed powrotem do kraju. Wcześniej łęcznianie pokonali bośniacką Zvezdę Gradasavc 2:0, Spartaki Cchinwali z Gruzji 1:0 oraz ulegli uzbeckiemu FC Nasaf Qarschi 0:1.

Wracając do meczu z dziewiątym zespołem austriackiej ekstraklasy, to do przerwy Górnik przegrywał 0:1, a prowadzenie dla rywali uzyskał w 20. minucie Eldis Bajrami.

W drugiej połowie zespół z Łęcznej odrobił straty z nawiązką. Dwie bramki zdobył zawodnik testowany, a jednego Tomasz Nowak.

Już w piątek 13 lutego Górnik rozegra pierwsze tegoroczne spotkanie ligowe - w Bydgoszczy zmierzy się z Zawiszą.

Górnik 3 (0)

Bramki: zawodnik testowany (50., 69.), Nowak (59.)

Admira Wacker 1 (1)

Bramka: Bajrami (20.)

Skład Górnika: Prusak - Bielak (84. Mierzejewski), Szmatiuk (72. Kopeć), Bozić, Mraz (77. Sasin) - Nikitović (46. Rudzik), Nowak (80. Pruchnik) - Bonin (77. Szałachowski), Burkhardt (46. Josu Prieto), Bożok (63. Tanczyk) - Hasani (46. zawodnik testowany).