Zwycięstwo "Dzików". Akademicy lepsi od wicelidera

Futsaliści pierwszoligowego AZS UMCS wygrali piąty mecz w tym sezonie. Zespół trenera Artura Gadzickiego pokonał u siebie Cuprum Polkowice 2:1.
Gospodarze z pewnością nie byli w tym spotkaniu faworytami. Zespół z Dolnego Śląska plasuje się na drugiej pozycji, a lubelscy akademicy okupują dolne rejony tabeli. Na boisku nie było jednak tego widać i futboliści AZS UMCS zdecydowanie zaatakowali. Ten szturm przyniósł efekt już w czwartej minucie spotkania, kiedy to po golu Wojciecha Boniaszczuka "Dziki" objęły prowadzenie. Chwilę później mógł podwyższyć rezultat Marco Aurelio, ale zabrakło mu precyzji. W 12. minucie Brazylijczyk już się nie pomylił i lublinianie prowadzili 2:0. Riposta gości była nieomal natychmiastowa i Michał Bartnicki zdobył kontaktową bramkę.

Po zmianie stron mecz nadal był bardzo wyrównany. Oba zespoły stwarzały sobie okazje do zdobycia goli, ale skuteczność strzelecka nie była tego dnia najmocniejszą stroną piłkarzy. Najbliższy szczęścia był Aurelio, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek bramki Cuprum.

W następnej kolejce futsaliści AZS UMCS zmierzą się na wyjeździe z OSiR-em Berland Komprachcice.