Górnik pokonany. Ostatni sprawdzian przed ligą

W Katarze dobiegają końca mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn, a Azoty rozegrały ostatni w przerwie w rozgrywkach PGNiG Superligi mecz kontrolny. Puławianie pokonali u siebie Górnika Zabrze.
W zespole gospodarzy zabrakło kilku podstawowych zawodników, którzy występują bądź występowali na mundialu nad Zatoką Perską. Z tego powodu nie zagrali: Przemysław Krajewski, Piotr Masłowski, Nikola Prce, Jan Sobol, Aleksander Tsitou, Kosta Savic, który w Katarze odniósł kontuzję, oraz Wadim Bogdanov. Golkiper reprezentacji Rosji wprawdzie z mistrzostw wrócił, ale zmogła go choroba. W drużynie ze Śląska nie wystąpił natomiast Mariusz Jurasik.

Wracając do samego spotkania, to początkowo miało ono wyrównany przebieg, ale od stanu 11:11 zaczęła się zarysowywać przewaga zespołu trenera Ryszarda Skutnika. Już do przerwy Azoty prowadziły siedmioma bramkami, a w drugiej części meczu gospodarze kontrolowali już przebieg wydarzeń na parkiecie. W zespole znad Wisły bardzo skuteczny był Adam Skrabania, który rzucił aż 12 goli.

Już w czwartek 5 lutego Azoty podejmą w meczu ligowym Orlen Wisłę Płock.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUAzoty Puławy 38 (21)

Górnik Zabrze 34 (14)

Azoty: Zapora 1, Wiejak - Skrabania 12, Przybylski 8, Tarabochia 6, Tojcić 4, Ćwikliński 3, Kowalik 2, Górnik 1.

Górnik: Koranacki, Suchowicz - Kuchczyński 9, Niwrzawa 7, Bednarczyk 5, Kubisztal 5, Gromyko 4, Buszkow 2, Tatarincew 1, Tomczak 1.