Porażka na początek. Uzbecy za silni dla Górnika

Nasaf Qarshi - trzeci zespół uzbeckiej ekstraklasy - był pierwszym rywalem Górnika Łęczna na zgrupowaniu w Turcji. Uzbecy okazali się za silni dla zawodników z polskiej ekstraklasy.
Jedyną bramkę w meczu zdobył w 67. minucie Artur Geworkyan. Łęcznianie rozpoczęli ten mecz z Sergiuszem Prusakiem w bramce, mimo tego, że jego występ był zagrożony. Serek na pierwszym treningu rozciął sobie głowę i potrzebne było założenie szwów. W pierwszej jedenastce zagrał też Josu. Hiszpan przed paroma dniami podpisał kontrakt z Górnikiem. Nie zagrał za to inny nowo zakontraktowany piłkarz - Filipp Rudik. Mający za sobą grę w Lidze Mistrzów zawodnik po raz kolejny przyglądał się poczynaniom swoich kolegów z trybun.

Kolejne spotkanie na zgrupowaniu w Turcji zielono-czarni rozegrają w niedzielę. Rywalem podopiecznych Jurija Szatałowa będzie Rabotnicki Skopje.

Górnik Łęczna0(0)
Nasaf Qarshi1(0)


Bramka: Artur Geworkyan 67'Górnik: Prusak (46. Rodić) - Sasin (61. Mierzejewski), Szmatiuk (61. Kopeć), Bożić (61. Bielak), Mraz (46. Kalinowski) - Nowak (61. Burkhardt), Nikitović (61. Pruchnik) - Bonin (61. Szałachowski), Josu (75. Bożok), Bożok (61. Tanczyk) - Hasani (61. Okuniewicz).