Szansa dla Łukasza Maćca. W puli 350 tys. dolarów

Pięściarz lubelskiego Paco Łukasz Maciec znalazł się w gronie ośmiu zawodników, spośród których ma był wyłoniony pretendent do walki o mistrzostwo świata federacji WBC w kategorii junior średniej.
Impreza zostanie rozegrana pod nazwą "Jose Sulaiman Cup: Turniej kategorii junior średniej". Jak podaje portal Bokser.org, jest to pomysł prezydenta tej federacji Mauricio Sulaimana. Z jednej strony drabinki turniejowej spotkają się John Jackson (rekord 19 zwycięstw, dwie porażki, 15 KO) z Denisem Laurente (49-5, 30 KO) i Yudel Johnson (16-1, 9 KO) z Jorge Cotą (24-1, 22 KO). Natomiast z drugiej Siergiej Rabczenko (25-1, 18 KO) z Luciano Cuello (35-3, 17 KO) oraz Amerykanin Domonique Dolton (15-0, 8 KO) z Łukaszem Maćcem (22-2-1, 5 KO). Każdy z bokserów dostanie 50 tys. dolarów na przygotowania. Za awans do półfinału zawodnicy otrzymają 100 tys. dolarów, a na konto finalistów wpłynie 200 tys. Tak więc można się wzbogacić o 350 tys. dolarów. Walki będą się toczyły na dystansie 10 rund. Pierwsze potyczki odbędą się na przełomie kwietnia i maja, półfinały we wrześniu, a finał ma być rozegrany w lutym 2016 roku.

- Łukasz wygrywa, stawia sobie coraz wyższe cele i dlatego się w tym gronie znalazł - mówi Władysław Maciejewski, trener Paco i Maćca. - Cały czas jesteśmy w treningu. Teraz jednak będziemy musieli zwiększyć objętość, najprawdopodobniej pojedziemy na zgrupowanie w góry. Musimy też załatwić odpowiednich sparingpartnerów, bo rywale są niezwykle wymagający. W kwietniu lecimy do Las Vegas, gdzie odbędzie się pierwszy pojedynek. I dodaje: czekamy też na pierwszą walkę zawodową naszej najbardziej utytułowanej zawodniczki, amatorskiej mistrzyni świata i Europy Karoliny Michalczuk. Na razie jednak jej termin ani przeciwniczka nie są znani.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU