Ukraiński pomocnik w Górniku, a napastnik wypożyczony

Piłkarze występującego w ekstraklasie Górnika przebywają na zgrupowaniu w Turcji. Z zespołem wyjechał Wołodymir Tanczyk, z którym klub z Łęcznej właśnie podpisał kontrakt.
Ukrainiec występuje na pozycji pomocnika. Urodził się w Czerkasach. Ma 23 lata. Tanczyk grał jako junior w zespołach Kziaża Szczasływe i Arsenału Kijów. Od 2009 do 2011 był piłkarzem FK Lwów, a potem PFK Sewastopol. Po zaanektowaniu Krymu przez Rosję jego ostatni klub został rozformowany, a piłkarz w rundzie jesiennej sezonu 2014/2015 trafił do Ruchu Chorzów i rozegrał w ekstraklasie trzy spotkania. Występował także w reprezentacji Ukrainy do lat 17 i 18.

To trzeci nowy gracz, z którym działacze łęczyńskiego klubu tej zimy podpisali umowy. Wcześniej do zespołu doszli Filip Rudik i Josue Currais Prieto.

Natomiast napastnik Paweł Buzała został wypożyczony do I-ligowej Bytovii Bytów, gdzie będzie grał do końca sezonu. Piłkarz ten trafił do Górnika z gdańskiej Lechii latem minionego roku, ale nie zdołał sobie wywalczyć stałego miejsca w pierwszej jedenastce.

Z kolei podczas zajęć w Antalyi urazu głowy doznał bramkarz Sergiusz Prusak. Konieczna była wizyta w szpitalu, gdzie założono mu szwy. W tej sytuacji występ Serka w środowym meczu kontrolnym stanął pod dużym znakiem zapytania.DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU