Gracz z Ligi Mistrzów i Hiszpan wzmocnili Górnika

Działacze Górnika podpisali kontrakty z dwoma nowymi piłkarzami. W klubie z Łęcznej występować będą Filip Rudzik i Josue Currais Prieto.
Pierwszy z nich urodził się 22 marca 1987 r. w Leningradzie (obecnie St. Petersburg). Jest środkowym pomocnikiem. Rudzik ma 184 cm wzrostu, waży 80 kg. Swoją karierę rozpoczynał w miejscowej Smienie, następnie bronił barw Naftana Nowopołock, z którym zdobył Puchar Białorusi w 2009 r. W latach 2011-2013 grał w BATE Borysów, z którym zdobył mistrzostwo kraju i występował w Lidze Mistrzów. Jesienią 2013 r. był piłkarzem FK Homel, a następny rok spędził w Kazachstanie, gdzie grał w FK Atyrau i Spartaku Semej. Cztery razy wystąpił w reprezentacji Białorusi. Posiada również obywatelstwo rosyjskie i kazachskie.

Natomiast Josue Currais Prieto urodził się 27 lutego 1993 r. Ma 176 cm, jest ofensywnym pomocnikiem. Przygodę z futbolem rozpoczął w FE Figueres, potem grał w Gironie oraz juniorach Barcelony i Espanyolu. Występował w UE Olot, Seinajoen JK i Kerho 07 (Finlandia) oraz Terracina Caccio (Włochy). Był reprezentantem Hiszpanii do lat 17.

W poniedziałek 26 stycznia zespół trenera Jurija Szatałowa wyjeżdża na zgrupowanie do Turcji, które potrwa do 7 lutego.DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU