Z Ligi Mistrzów do Górnika. Białorusin blisko kontraktu

Białorusin Filipp Rudik jest bliski podpisania kontraktu z Górnikiem Łęczna. 27-letni pomocnik ma za sobą występy w Lidze Mistrzów i reprezentacji swojego kraju.
Jak informuje serwis 90minut.pl, pomocnik Filipp Rudik podpisze kontrakt z Górnikiem Łęczna. 27-letni Białorusin występował ostatnio w kazachskim Spartaku Semej. W rundzie jesiennej rozegrał dwanaście spotkań i strzelił jednego gola. W przeszłości występował przez trzy lata w Bate Borysów. Z najlepszym klubem na Białorusi zdobył trzy tytuły mistrzowskie. W jego barwach zagrał trzykrotnie w Lidze Mistrzów, a także w rozgrywkach Ligi Europy. Białorusin ma za sobą również cztery występy w reprezentacji swojego kraju.

Informacji podanych przez internetowy serwis nie potwierdza jeszcze klub. - Filipp był z nami na zgrupowaniu w Wałbrzychu. Grał też w jednym sparingu i od tego czasu trenuje z nami. Zawodnik musi jeszcze przejść testy medyczne, więc na ten moment nie mogę jeszcze potwierdzić podpisania kontraktu - komentuje Leszek Masierak, rzecznik prasowy Górnika Łęczna.

Jeśli Rudik złoży parafkę pod kontraktem, będzie pierwszym piłkarzem, który wzmocni zimą Górnik. Bliski podpisania kontraktu jest także napastnik Piotr Okuniewicz z Formacji Port 2000 Mostki. W obecnym sezonie Okuniewicz zagrał w 17 meczach III ligi dolnośląsko-lubuskiej, w których zdobył 15 bramek.