Biegali na nartach w Siwej Dolinie, choć śniegu brak [zdjęcia]

Wprawdzie pogoda jest raczej wiosenna i śniegu nie widać, ale w Tomaszowie Lubelskim sobie z tym poradzili i odbyły się tam IV zawody Pucharu Grupy Azoty w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich Bieg na Igrzyska. Tym razem rywalizowano w stylu klasycznym. Świetnie wypadli zawodnicy gospodarzy Monika Skinder i Dawid Ciećko, którzy wygrali swoje konkurencje.


Wszyscy zgodnie podkreślali, że wielkie podziękowania należą się organizatorom z trenerem MULKS Tomaszów Lubelski Waldemarem Kołcunem na czele, który wraz z ekipami technicznymi przygotował trasę, a pętla miała długość 1,4 km. Trudności z utrzymaniem jej stanu z biegu na bieg narastały, ale udało się przeprowadzić zawody do końca.

Dwukrotnie przed własną publicznością zwyciężył Dawid Ciećko (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski), który triumfował zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, kiedy to wychowanek trenera Kołcuna wyprzedził swojego kolegę klubowego Emila Pleskacza. Ciećko jest zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej, bo zgromadził jak do tej pory komplet punktów - 400. Podobnie zresztą jak tomaszowianka Monika Skinder, która wręcz znokautowała rywalki i też pewnie prowadzi w generalce.

Kolejny Puchar Grupy Azoty odbędzie się w Szklarskiej Porębie 23 i 24 stycznia.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU





Wyniki:

Juniorki A, dyst. 5,6 km CL: 1. Dorota Kaczmarzyk (NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk) 20:44,7, 2. 2. Elżbieta Dorula (LKS Poroniec Poronin) 21:00,2, 3. Angelika Szyszka (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) 21:09,0, 4. Justyna Kołodziej (LKS Witów Mszana Górna/SMS Karpacz) 22:13,4; Juniorzy A, 9,8 km CL: 1. Wojciech Pelczar (MUKS Podkarpacie Jedlicze PWSZ Krosno) 28:24,4, 2. Daniel Chmielowski (MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Szczyrk) 28:37,9, 3. Krzysztof Małkiński ? (UKS Hubal Białystok) 28:29,2, 4. Michał Lańda (LKDS Poroniec Poronin) 28:46,7; Juniorki B, 5,6 km CL: 1. Agata Warło (NKS Trójwieś Beskidzka) 19:18,4, 2. Emilia Nawara (UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane) 19:59,8, 3. Justyna Pradziad (LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane) 20:13,8, 4. Agata Dakowicz (UKS Hubal Białystok) 20:30,8; Klasyfikacja generalna juniorek B po czterech zawodach cyklu: 1. Agata Warło (NKS Trójwieś Beskidzka) - 400 pkt, 2. Emilia Nawara (UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane) - 300 pkt. 3. Róża Łyjak (MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba) - 230 pkt,

4. Justyna Pradziad (LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane) - 185 pkt.



Juniorzy B 5,6 km CL: 1. Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk 15:56,1, 2. Patryk Borkowski (UKS Rawa Siedlce/SMS Szczyrk) 16:08,1, 3. Wojciech Fojcik (NKS Trójwieś Beskidzka) 16:12,5, 4. Konrad Bil (MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk 16:21,1; Klasyfikacja generalna junior B po czterech zawodach cyklu: 1. Wojciech Fojcik (NKS Trójwieś Beskidzka) - 340 pkt, 2-3. Patryk Borkowski (UKS Rawa Siedlce/SMS Szczyrk) - 290 pkt, Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk) - 290 pkt, 4. Mikołaj Michałek (MKS Istebna) - 215 pkt; Juniorki C 1,4 km F: 1. Natalia Sewastynowicz 10:09.9, 2. Magdalena Kobielusz (obie MKS Istebna) 10:11,7, 3. Kamila Boczkowska (MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba 10:16,9, 4. Eliza Rucka (MKS Istebna) 10:23,5; Klasyfikacja generalna juniorka C po czterech zawodach cyklu: 1. Natalia Sewastynowicz (MKS Istebna) - 350 pkt, 2.Izabela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) - 285 pkt, 3. Eliza Rucka - 270 pkt, 4. Magdalena Kobielusz (obie MKS Istebna) - 225 pkt;
Juniorzy C 2,8 km CL: 1. Wiktor Czaja (LKS Czorsztyn Ski/SMS Zakopane) 8:22,9, 2. Alan Ciborowski (Speed Jasło) ? 8:40,7, 3. Marek Welusz (SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk) 8:45,7, 4. Oskar Wysocki (MKS Karkonosze Sporty Zimowe) 8:57,5; Klasyfikacja generalna junior C po czterech zawodach cyklu: 1. Marek Welusz (SSR LZS Sokół Szczyrk SMS Szczyrk) - 340 pkt, 2. Wiktor Czaja (LKS Czorsztyn Ski/SMS Zakopane) - 246 pkt, 3. Mateusz Dragon (NKS Trójwieś? Beskidzka) - 225 pkt, 4. Alan Ciborowski (Speed Jasło) - 202 pkt; Juniorki D 2,8 km CL: 1. Monika Skinder (MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski) 10:16,1, 2. Sabina Lizis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) 10:55,6, 3. Ewa Gazur (NKS Trójwieś Beskidzka) 11:23,3, 4. Anna Berezecka (MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski) 11:35,9; Klasyfikacja generalna juniorka D po czterech zawodach cyklu: 1. Monika Skinder (MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski) - 400 pkt, 2. Sabina Lizis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) - 285 pkt, 3. Magdalena Kuśmierz (MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski) - 221 pkt,

4. Ewa Gazur (NKS Trójwieś Beskidzka) - 220 pkt; Juniorzy D 2,8 km CL: 1. Dawid Ciećko - 9:55,6; 2. Emil Pleskacz (obaj MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski) 10:09,2, 3. Grzegorz Zawada 10:09,3, 4. Antoni Juroszek (obaj MKS Istebna) ? 10:10,8; Klasyfikacja generalna junior D po czterech zawodach cyklu: 1. Dawid Ciećko (MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski) - 400 pkt, 2. Grzegorz Zawada (MKS Istebna) - 300 pkt, 3. Emil Pleskacz (MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski) - 235 pkt, 4. Antoni Juroszek (MKS Istebna) - 205 pkt; Juniorki E 1,4 km CL: 1. Roksana Ciborowska (KS Speer Jasło SP 2 Jasło) 5:53,2, 2. Karina Probola (MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski) - 6:02,8, 3. Oliwia Chlebicka (MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski) - 6:19,8, 4. Oliwia Buśko (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) 6:48,3;

Klasyfikacja generalna juniorka E po czterech zawodach cyklu: 1. Karina Probola (MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski) - 360 pkt, 2. Roksana Ciborowska (KS Speer Jasło SP 2 Jasło) - 330 pkt, 3. Oliwia Chlebicka (MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski) - 200 pkt, 4. Rozalia Prokurat (UKS Rawa Siedlce) - 191 pkt; Juniorzy E 1,4 km CL: 1. Jan Zawada (MKS Istebna) 5:16,3, 2. Rafał Putkowski (MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski) 6:06,8, 3. Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) 6:07,1, 4. Jonasz Bakun (UKS Hubal Białystok SP 32 Białystok) 6:30,8; Klasyfikacja generalna junior E po czterech zawodach cyklu: 1. Jan Zawada (MKS Istebna) - 400 pkt, 2-3. Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) - 280 pkt, Rafał Putkowski (MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski) - 280 pkt, 4. Michał Janocha (MUKS Podkarpacie Jedlicze) - 163 pkt.

Klasyfikacja drużynowa po czterech zawodach cyklu: 1. MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski - 4558 pkt, 2. NKS Trójwieś Beskidzka - 2799, 3. MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 2456, 4. MKS Istebna - 2412.