Sokół sobie nie polatał. Wygrana Stalmy AZS UMCS

Trwa dobra passa koszykarzy II-ligowej Stalmy AZS UMCS. Lublinianie są w tym roku niepokonani. Tym razem wygrali na wyjeździe z Sokołem Ostrów Mazowiecka.
Akademicy byli w tym spotkaniu faworytem i nie zawiedli. Zespół grającego trenera Przemysława Łuszczewskiego bardzo dobrze rozpoczął spotkanie. W pierwszej kwarcie Stalma zdecydowanie dominowała, a prym wiedli Mateusz Wiśniewski, Bartłomiej Karolak i Dawid Myśliwiec. Ta część meczu zakończyła się zdecydowanym prowadzeniem lublinian (25:10).

Niestety w drugiej odsłonie nie udało się utrzymać tej dyspozycji i do głosu doszli gospodarze, którzy zaczęli systematycznie odrabiać straty. W 17. minucie przewaga drużyny znad Bystrzycy stopniała do jednego punktu (33:32). W końcówce akademicy zdołali się jednak pozbierać i do przerwy wygrywali 41:36.

Po zmianie stron drużyna lubelska znowu zaczęła grać skutecznie w ataku i dobrze broniła. To sprawiło, że jej przewaga znowu zaczęła rosnąć. Po trzech kwartach akademicy prowadzili już 14 punktami i tylko jakiś kataklizm mógłby ich pozbawić zwycięstwa. Nic takiego jednak się nie wydarzyło, choć ostatnia część potyczki była bardzo wyrównana, a oba zespoły nie grzeszyły skutecznością w ataku. Ostatecznie lublinianie wygrali ją różnicą jednego punktu, a całe spotkanie 70:55.

Kolejny mecz Stalma AZS UMCS rozegra u siebie w niedzielę 25 stycznia, a jej rywalem będzie krakowska Wisła.

Sokół Ostrów Mazowiecka 55

Stalma AZS UMCS 70

Kwarty: 10:25, 26:16, 8:17, 11:12

Sokół: Wojtyński 15 (2), Barszcz 12 (1), Gałan 7, Grudziński 4, Skarpetowski 2 oraz Niedbalski 12 (2), Ryfa 3, Grabowski, Jaworski, Siwek, Wilczyński, Zadroga.

Stalma: Wiśniewski 27 (3), D. Myśliwiec 11 (3), Karolak 6, (2), A. Myśliwiec 6, Krzeszowski 5 oraz Łuszczewski 6, Stefaniuk 6 (2), Pawelec 3, Adameczek, Beczek, Chabros, Kowalczuk.

Pozostałe wyniki XV kolejki: Wisła Kraków - Księżak Łowicz 48:73, MKS Skierniewice - MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 68:73, ŁKS SMS MG13 Łódź - AZS AGH Alstom Kraków 74:85, KS Piaseczno - Polonia Warszawa 0:20.