Chłopcy do bicia. Kolejna klęska siatkarzy Avii

Siatkarze świdnickiej Avii przegrali 17. mecz z rzędu. Tym razem najmniejszych złudzeń nie pozostawili im zawodnicy wicelidera rozgrywek - Victorii Wałbrzych.

Podopieczni Krzysztofa Janczaka, byłego atakującego i reprezentanta Polski, pokonali w trzech setach czerwoną latarnię rozgrywek ze Świdnika. Wałbrzyszanie nie pozwolili rywalom na zdobycie choćby 20 punktów w secie.

Świdniczanie popełniali masę błędów i z każdą kolejną akcją miejscowi grali coraz lepiej. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:17.

Gracze Victorii świetnie grali na zagrywce i dzięki temu wyszli na prowadzenie 6:0 w drugiej odsłonie meczu. Jednak ambitna postawa Avii doprowadziła nawet do remisu po 12. Końcówka seta należała już do wałbrzyszan, którzy triumfowali 25:19.

Trzeci set był bez historii. Gospodarze wystrzegli się błędów i wygrali 25:14.

W sobotę 24 stycznia siatkarze Avii we własnej hali zmierzą się z dziewiątą w tabeli drużyną Espadon Szczecin. Mecz transmitować będzie stacja TVP Sport. Początek o godzinie 14.15.