Akademicy gromią! Wysokie zwycięstwo Stalmy AZS UMCS

Bardzo udanie rozpoczęli nowy rok koszykarze II-ligowej Stalmy AZS UMCS. Lublinianie do tej pory zdobyli komplet punktów. W ostatniej kolejce rozgromili na własnym parkiecie MKS Skierniewice 94:50.
Początek spotkanie wcale nie wskazywał na to, że potyczka zakończy się takim rezultatem. Akademicy grali dość chaotycznie i nieskutecznie. Wprawdzie w ich szeregach od początku wystąpił grający trener Przemysław Łuszczewski, ale jego zawodnicy byli dziwnie spięci, stąd masa prostych błędów, których na szczęście nie byli w stanie wykorzystać goście, którzy też nie grzeszyli skutecznością, jak i zgraniem, bo w ich zespole wystąpiło dwóch nowych zawodników. W pierwszej kwarcie gra była równa i taki sam na jej zakończenie wynik (15:15).

Kolejna cześć meczu była już znacznie lepsza w wykonaniu gospodarzy. Przede wszystkim lublinianie zaczęli trafiać. Zdobyli dziewięć punktów z rzędu, a MKS ani jednego i Stalma AZS UMCS zaczęła powoli odjeżdżać rywalom. Do przerwy prowadziła 37:30.

Losy spotkania zostały praktycznie przesądzone w trzeciej kwarcie. MKS zdołał w niej zdobyć zaledwie pięć punktów przy aż 33 akademików. Skutecznie grali bracia Dawid i Adam Myśliwcowie, których dzielnie wspierali Mateusz Wiśniewski i Bartłomiej Karolak. W rezultacie ostatnia część spotkania była tylko formalnością i gospodarze wygrali 94:50.

W następnej kolejce Stalma AZS UMCS zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Ostrów Mazowiecka.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUStalma AZS UMCS 94

MKS Skierniewice 50

Kwarty: 15:15, 22:15, 33:5, 24:15.

Stalma AZS UMCS: A. Myśliwiec 13, Wiśniewski 13 (1), Karolak 12 (2), Krzeszowski 8 (1), Łuszczewski 6 oraz D. Myśliwiec 21 (5), Kowalczuk 10, Stefaniuk 9 (1), Pawelec 4, Chabros 2, Beczek.

MKS: Holnicki-Szulc 11, Łapiński 7 (1), Wójcik 7, Krajewski 6, Lewandowski 2 oraz Mąkolski 8, Żelisławski 5 (1), Dominiak 2, Nowicki 2.