Dwaj gracze Azotów pojadą na mistrzostwa świata

Trener reprezentacji Polski Michael Biegler ustalił już skład na mistrzostwa świata w Katarze - dowiedział się nieoficjalnie portal kielce.sport.pl. W kadrze znalazło się dwóch zawodników puławskich Azotów - Przemysław Krajewski i Piotr Masłowski.
Reprezentanci Polski przebywają na zgrupowaniu w Płocku. Trenuje tam 20 zawodników, a na mistrzostwa świata selekcjoner może zabrać osiemnastkę. W tej sytuacji Biegler zrezygnował z prawoskrzydłowego - rutynowanego Patryka Kuchczyńskiego z Górnika Zabrze i lewoskrzydłowego Wojciecha Gumińskiego (Zagłębie Lublin). Na prawej flance selekcjoner postawił na Michała Daszka (Orlen Wisła Płock) i Roberta Orzechowskiego (Górnik Zabrze), który także może grać na prawym rozegraniu. Natomiast na lewym skrzydle bezkonkurencyjny jest Adam Wiśniewski (Orlen Wisła), a jego zmiennikiem będzie Przemysław Krajewski z Azotów. Uznanie w oczach sztabu trenerskiego zdobył też rozgrywający puławskiego klubu Piotr Masłowski.

Od 9 stycznia kadrowicze wystąpią w międzynarodowym turnieju, który odbędzie się w hiszpańskim Oviedo. Biało-czerwoni zmierzą się tam z gospodarzami, Norwegią i Węgrami. Zagra tam 18 zawodników, czyli tylu, ilu pojedzie do Azji. Do mistrzostw świata zgłoszonych może być tylko 16 graczy. Wszystko wskazuje na to, że już na miejscu trener zrezygnuje z jednego z bramkarzy - Marcina Wicharego albo byłego golkipera Azotów Piotra Wyszomirskiego. - Bardzo się cieszę, że mamy tylu dobrych zawodników - mówi Jerzy Witaszek, prezes puławskiego klubu. - Przecież oprócz Przemka i Piotrka w Katarze zagrają także reprezentanci Bośni i Hercegowiny - Kosta Savic i Nikola Prce, Czech Jan Sobol oraz Wadim Bogdanov, który broni barw Rosji. Wszystkim życzę dobrych występów, a szczególnie sukcesu drużynie polskiej.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUKadra na turniej w Oviedo i MŚ w Katarze - Sławomir Szmal (Vive Tauron Kielce), Marcin Wichary (Orlen Wisła Płock), Piotr Wyszomirski (Pick Szeged); skrzydłowi: Adam Wiśniewski, Michał Daszek (obaj Orlen Wisła), Robert Orzechowski (Górnik Zabrze), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy); rozgrywający: Michał Jurecki, Piotr Chrapkowski, Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski (wszyscy Vive Tauron), Mariusz Jurkiewicz (Orlen Wisła), Andrzej Rojewski (Magdeburg, Niemcy), Piotr Masłowski (Azoty), Michał Szyba (Gorenje Velenje); kołowi: Bartosz Jurecki (Magdeburg), Kamil Syprzak (Orlen Wisła), Piotr Grabarczyk (Vive Tauron).