Akademiczki poległy w Płocku i zamykają ligową stawkę

Występujące w I lidze koszykarek rezerwy AZS UMCS nie sprostały w Płocku Mon-Polowi. Lublinianki przegrały różnicą 13 punktów i zajmują ostatnie miejsce w tabeli.
Zespół trener Darii Cybulak wystąpił bez wsparcia zawodniczek z Turon Basket Ligi. Natomiast do gry wróciła po wyleczeniu kontuzji Dominika Poleszak. Spotkanie zaczęło się dla akademiczek bardzo obiecująco, bo to one prowadziły. Niestety po pięciu minutach coś się w sprawnie działającej maszynie zacięło. W drugiej połowie pierwszej kwarty AZS UMCS II zdobył zaledwie dwa punkty, co sprawiło, że przeciwniczki nie tylko odrobiły straty, ale wygrały tę część meczu 17:16.

Dobra passa płocczanek trwała też w kolejnej odsłonie. Mon-Pol zdobył 12 punktów z rzędu, a drużyna lubelska ani jednego i przewaga gospodyń była już wyraźna. Wprawdzie potem mecz się wyrównał, ale do przerwy zespół trenera Ireneusza Jasińskiego prowadził 38:29.

Początek drugiej połowy nie był udany dla akademiczek. Zespół płocki nadal zwiększał przewagę głównie za sprawą Natalii Urbaniak i Agnieszki Wierzbickiej. Z kolei w AZS UMCS II skutecznie grała Jessica Dulęba. Niestety to było za mało, aby zniwelować straty, które urosły już do 15 punktów (42:57). Ostatnia część meczu była wprawdzie wyrównana, ale oba zespoły popełniły w niej sporo błędów i ostatecznie lubliniankom udało się odrobić tylko dwa "oczka", a mecz zakończył się rezultatem 56:69.

Kolejne spotkanie akademiczki rozegrają u siebie już w środę 7 stycznia o godzinie 20, a ich rywalem będzie SMS PZKosz Łomianki.

Mon-Pol Płock 69

AZS UMCS II 56

Kwarty: 17:16, 21:13, 19:13, 12:14

Mon-Pol: Oses 22, Pytlarczyk 12, Wierzbicka 9, Sikorska 3, Kutycka 2 oraz Urbaniak 15, Lichomska 6, Bielska, Gruchot, Iwan, Rucińska.

AZS UMCS: Dulęba 31, Kasperska 8, Krajewska 6, Grygiel 3, Buksińska oraz Kędzierska 4, Poleszak 4, Siudak, Smoleń, Słoboda.

Mon-Pol: Wierzbicka 9, Kutycka 2, Pytlarczyk 12, Sikorska 3, Oses 22 - Lichomska 6, Urbaniak 15, Iwan, Rucińska, Gruchot, Bielska

Pozostałe wyniki XVI kolejki: SMS PZKosz Łomianki - Polonia Warszawa 83:36, AZS Uniwersytet Warszawski - AZS Uniwersytet Gdański 70:65, Grot Dekorex Pabianice - Politechnika Gdańska 56:48, VBW Gdynia - KKS Olsztyn 85:68.