Koniec laby. Piłkarze Górnika ruszyli pełną parą

W poniedziałek piłkarze Górnika Łęczna rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. W zajęciach uczestniczyło 26 zawodników - 21 z pola i pięciu bramkarzy.
- Trenowali wszyscy, którzy są zdrowi, poza Tomislavem Boziciem. Chorwat dostał od sztabu trenerskiego nieco dłuższy od innych urlop dla uporządkowania spraw osobistych - mówi Leszek Masierak, rzecznik prasowy łęcznian. - Z drużyną nie ćwiczył również rekonwalescent Maciej Szmatiuk. Zawodnik ten powinien być w pełni sił za mniej więcej dziesięć dni. Trenuje już natomiast Marcin Kalkowski, który wrócił do zdrowia po urazie. W zajęciach uczestniczył też Piotr Okuniewicz, napastnik ten jest bliski przejścia do Górnika, a także kilku graczy testowanych. W najbliższych dniach powinno się pojawić w Łęcznej kolejnych dwóch lub trzech zawodników, których przydatność oceniał będzie sztab szkoleniowy.

W treningu brał udział też bramkarz Paweł Socha, ale we wtorek wyjeżdża do Tychów, gdzie będzie przechodził testy w tamtejszym I-ligowym GKS. Natomiast nadal się leczą Fedor Cernych i Przemysław Kaźmierczak.

Program przygotowań drużyny trenera Jurija Szatałowa przedstawia się następująco - do 11 stycznia łęcznianie będą trenowali u siebie. Natomiast 12 stycznia wyjadą na zgrupowanie do Wałbrzycha. Tam będą przebywali do 18 stycznia. W tym czasie rozegrają mecze sparingowe ze Śląskiem Wrocław, miejscowym Górnikiem i być może Odrą Opole. Po powrocie znowu będą ćwiczyli u siebie, a 26 stycznia udadzą się na kolejne zgrupowanie - tym razem do Antalyi. Podczas pobytu w Turcji zespół ma zaplanowane rozegranie czterech spotkań kontrolnych.

Program przygotowań drużyny trenera Jurija Szatałowa przedstawia się następująco - do 11 stycznia łęcznianie będą trenowali u siebie - z tym, że 10 stycznia rozegrają w Świdniku sparing ze Stalą Stalowa Wola. Natomiast 12 stycznia wyjadą na zgrupowanie do Wałbrzycha. Tam będą przebywali do 18 stycznia. W tym czasie mają zaplanowane mecze sparingowe ze Śląskiem Wrocław, miejscowym Górnikiem i być może Odrą Opole. Po powrocie znowu będą ćwiczyli u siebie i 22 stycznia zmierzą się w Świdniku ze stołeczną Polonią. Z kolei od 26 stycznia udadzą się na kolejne zgrupowanie - tym razem do Antalyi, które potrwa do 7 lutego. Podczas pobytu w Turcji zespół ma zaplanowane rozegranie czterech spotkań kontrolnych.

Rozgrywki ligowe Górnik rozpocznie 13 lutego od wyjazdowej potyczki z bydgoskim Zawiszą.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU