W XV memoriale red. Dariusza Kwieka na Motor nie było siły

Młodzi piłkarze Motoru I triumfowali w XV memoriale red. Dariusza Kwieka. W finale lublinianie pokonali Siarkę I Tarnobrzeg.
- Wygraliśmy tę imprezę po raz kolejny - wcześniej zwyciężaliśmy jednak w innych rocznikach. Lecz nie wynik jest tu najważniejszy, choć nikt nie lubi przegrywać. Liczy się też to, że godnie uczciliśmy pamięć Darka, którego doskonale znałem - mówi Tomasz Brzozowski, trener najlepszej drużyny.

Wieloletni szef sportu "Gazety Wyborczej" Dariusz Kwiek zmarł przedwcześnie 11 stycznia 2000 roku. Przegrał krótką, ale bardzo zaciętą walkę ze straszliwą chorobą. Miał zaledwie 40 lat. Kochał sport - zarówno ten na wysokim poziomie, jak rywalizację młodzieżową, którą traktował z równą powagą. Stąd też pomysł na dziecięcy memoriał Jego imienia, który zawsze odbywa się w grudniu, a to dlatego, że właśnie w tym miesiącu Darek obchodził imieniny i urodziny. - Dziękuję bardzo za to, że od tylu lat grono przyjaciół o Nim pamięta - mówi Ewa Kwiek, wdowa po Darku, która wraz z Jego mamą Eugenią i córką Katarzyną zasiadła na trybunach. - Ani się obejrzeliśmy, a to już po raz 15. młodzież gra w memoriałowym turnieju. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy na przestrzeni lat przyczynili się do organizacji tych zawodów, a młodym sportowcom życzę samych sukcesów zarówno na boiskach, jak i na innych polach.

Najmłodsi w historii

W tym roku do rywalizacji przystąpili młodzi futboliści urodzeni w 2008 roku. O puchar "Gazety Wyborczej" w lubelskiej hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich walczyło osiem zespołów. Znakomicie poczynali sobie piłkarze Motoru I, którzy szli przez turniej jak burza. Dwa mecze grupowe zakończyły się ich dwucyfrowym zwycięstwem, a w trzecim niewiele do tego zabrakło. Z drugiej strony nie było się czemu dziwić, skoro mieli w swych szeregach takiego snajpera jak Krystian Brzozowski, który strzelał jak na zawołanie. Oczywiście lublinianie zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. W drugiej bezkonkurencyjny okazał się pierwszy zespół Siarki. Finał był wprawdzie zacięty, ale toczył się pod dyktando Motoru, który wygrał 3:0. Zwycięski zespół wstąpił w składzie: Bartosz Świerszcz - Krystian Brzozowski, Damian Czerniak, Mateusz Rak, Bartosz Mazurek, Maksym Białek, Mateusz Gaca. Za najlepszego zawodnika memoriału uznano Damiana Czerniaka z Motoru I, bramkarza Filipa Potańskiego (Siarka I), a królem strzelców z dorobkiem 22 goli został Krystian Brzozowski (Motor I).

- Jubileusz już za nami. Po raz pierwszy w turnieju zagrali tak młodzi piłkarze i muszę powiedzieć, że te zawody miały swój urok. Myślę, że pięknie uczciliśmy pamięć naszego przyjaciela Darka i do zobaczenia za rok - podsumował Zbigniew Furman, prezes TKKF Omega, współorganizator turnieju od początku jego istnienia.

Równie zadowolony był Nikolas Bartoszek z Vrotcovii, choć tym razem jego drużyna nie odniosła sukcesu. - Mimo wszystko grało mi się bardzo fajnie. To dopiero nasz drugi turniej w życiu, więc cały czas się uczymy. Myślę, że z roku na rok będziemy lepsi i w przyszłych memoriałach liczę na medal - stwierdził rezolutnie ten uczeń I klasy SP nr 30.

Zawody sędziował Maciej Czarnecki, a jak zwykle bardzo sprawnie je prowadzili Henryk Pietrzak i Adrian Ceglarski.

Organizatorami imprezy byli Ognisko TKKF Omega oraz "Gazeta Wyborcza" przy wsparciu urzędu miejskiego. Natomiast nagrody ufundowały firmy Olimp Trofea i MAS Sport.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUKlasyfikacja końcowa XV Memoriału Dariusza Kwieka: 1. Motor I Lublin, 2. Siarka I Tarnobrzeg, 3. Siarka II, 4. Motor II, 5. BKS I Lublin, 6. BKS II, 7. DAF Łuków, 8. Vrotcovia Lublin.