Siatkarze Avii znowu zawiedli. Seria porażek trwa

Siatkarze Avii Świdnik kończą 2014 rok w fatalnym stylu. W ostatnim meczu zawodnicy trenera Krzysztofa Lemieszka przegrali 0:3 z AGH AZS Kraków i zanotowali 14 z rzędu porażkę w I-lidze.
W poprzedniej kolejce świdniczanom udało się zdobyć punkt, po przegranym 2:3 meczów z Caro Rzeczyca i ich kibice mieli nadzieję, że w ostatnim tegorocznym meczu Avia na własnym parkiecie powalczy o wygraną z rywalem z Małopolski.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Niestety walka punkt za punkt trwała tylko do stanu 10:10. Potem zespół z Krakowa zanotował imponującą serię i zdobył aż osiem punktów z rzędu, czym mocno podciął skrzydła graczom ze Świdnika. W końcowej fazie pierwszej partii Avia zdobyła tylko pięć "oczek", które były wynikiem błędów siatkarzy AGH i pierwszy set zakończył się wynikiem 25:15 dla gości.

Początek kolejnej partii był bardzo podobny do premierowego seta. Znów żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć zdecydowanie od rywala i na tablicy wynik oscylował wciąż wokół remisu. Dopiero później gościom udało się wyjść na prowadzenie 15:11, ale tym razem świdniczanie nie pozwolili jeszcze bardziej "odjechać" krakowianom i udało im się doprowadzić do stanu 18:19. Chwilę potem mógł być remis, ale Avia nie potrafiła wykorzystać tej okazji. I to był kluczowy moment tego seta, bo w końcówce to znów goście przejęli inicjatywę i zwyciężyli 25:20.

Set trzeci miał bardzo dziwny przebieg. Podłamani świdniczanie na samym wstępie przegrywali 1:6, a potem aż 9:17. I gdy wydawało się, że zakończy się on pogromem, goście zlekceważyli rywali i zdecydowanie spuścili z tonu. Efekt? Avia ze stanu 11:21 potrafiła doprowadzić do wyniku 19:23. Jednak na odwrócenie losów trzeciej partii nie było już szans i AGH wygrała ją 25:20, a całe spotkanie 3:0.

Ostatni tegoroczny mecz był dla świdniczan 14 z rzędu porażką w I lidze. W tym momencie Avia traci już do przedostatniego w tabeli zespołu Caro Rzeczyca sześć punktów. Kibicom klubu ze Świdnika pozostaje mieć nadzieję, że zła karta odwróci się w nowym, 2015 roku.

ASPS Avia Świdnik 0

AGH AZS Kraków 3

sety:15:25, 20:25, 20:25

Avia: Woźniak, Misztal, Dobrzyński, Łęgowski, Woźnica, Szaniawski, Sadowski (libero) oraz Poinc, Sajdak, Kwiecień i Skwarek

AGH: Akala, Kosiek, Halaba, Surma, Dzierwa, Szalacha, Głód (libero) oraz Walczykowski i Łaba

Pozostałe mecze 15. kolejki: CARO Rzeczyca - SMS PZPS Spała 0:3, Pekpol Ostrołęka - Kęczanin Kęty 3:1, Krispol Września - Warta Zawiercie 3:2, Stal Nysa - Victoria Wałbrzych 0:3, Espadon Szczecin - Ślepsk Suwałki 0:3, KPS Siedlce - Camper Wyszków 0:3.