Jubileuszowy bieg Sylwestrowy Nałęczów - Sao Paulo. Wystartuj

Już po raz dwudziesty będzie można spędzić w Nałęczowie sylwestrową noc na sportowo. Wszystko za sprawą biegu Sylwestrowego Nałęczów - Sao Paulo.
Zawody, których trasa wiedzie ulicami nałęczowskiego kurortu, rozpoczną się 31 grudnia o godz. 23.55 będą ostatnimi w kończącym się roku i pierwszymi w nadchodzącym 2015. Bieg główny zostanie rozegrany na dystansie 6 km. Na takiej samej trasie będzie można rywalizować w kategorii open nordic walking kobiet i mężczyzn. Natomiast ci, którzy są mniej wytrzymali, mogą spróbować pokonać biegiem 1 km. - Serdecznie zapraszam wszystkich amatorów biegania do wzięcia udziału w naszej imprezie - mówi Stanisław Marzec, wielokrotny mistrz Polski na długich dystansach, współorganizator biegu. - Zapewniam, że każdy znajdzie coś dla siebie. Będą odpowiednie kategorie wiekowe, więc można pobiec z rówieśnikami. Poza tym odbędą się też biegi przebierańców. Za pierwsze trzy miejsca na dystansie 6 km w kat. open kobiet i mężczyzn, a także w kat. wiekowych są przewidziane nagrody pieniężne bądź rzeczowe. Natomiast w rywalizacji na 1 km pań i panów będą nagrody rzeczowe.

W biegu głównym mężczyzn przewidziano następujące kat. wiekowe: 16-29 lat, 30-39, 40-49, 50-59, 60+. Z kolei w biegu głównym kobiet będą dwie kategorie - open i 40+.

Zgłoszenia będą przyjmowane do soboty 20 grudnia, a także w dniu imprezy do godz. 23. Wpisowe wynosi 20 zł, a po 20 grudnia 30 zł. Biuro zawodów, zakwaterowanie i wyżywienie zlokalizowano Zespole Szkół przy ul. Spółdzielczej 17. Przyjezdni będą tu mogli skorzystać także z noclegów w cenie 25 zł za dobę. Po biegu odbędzie się bankiet, podczas którego zostaną wręczone nagrody dla najlepszych uczestników jubileuszowych zawodów. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 885 682 304 (Stanisław Marzec) i 693 230 360 (Marek Górniak).