Sport.pl

KMŻ otrzymał licencję warunkową. W jakiej lidze pojedzie?

Na środowym posiedzeniu Zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi żużlowej podjął decyzję o warunkowym przyznaniu licencji na sezon 2015 KMŻ Lublin.
Tym samym odwołanie lubelskiego klubu, któremu wcześniej licencji nie przyznano, zostało rozpatrzone pozytywnie. Klub zawarł ugody z zawodnikami i do maja 2015 ma spłacić zaległości. Oprócz KMŻ warunkowo zostały dopuszczone do rozgrywek: Kolejarz Opole, Kolejarz Rawicz, Victoria Piła, Stowarzyszenie CKM Wybrzeże Gdańsk, Stowarzyszenie Gdański Klub Żużlowy Wybrzeże.

Natomiast nadal nie wiadomo, w jakiej klasie będzie startował lubelski klub. KMŻ został zdegradowany do II ligi, ale być może lubelscy żużlowcy wystartują w PLŻ, czyli drugiej klasie rozgrywkowej (dawniej I liga). Na razie do startów na tym poziomie otrzymali zaproszenie żużlowcy Wandy Kraków. Decyzja, gdzie pojadą lublinianie, zapadnie w najbliższych dniach. To niezwykle istotna sprawa, bo 19 grudnia rozpoczyna się okres transferowy i trzeba szukać zawodników odpowiedniej dla określonej ligi klasy.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU