W potyczce akademików lider lepszy od Stalmy AZS UMCS

Koszykarze Stalmy AZS UMCS nie sprostali w Krakowie liderowi II ligi - drużynie AZS AGH Alstom. Lublinianie zaczęli mecz dobrze, ale z upływem czasu gospodarze nabierali wiatru w żagle i wygrali różnicą 13 punktów.
Wprawdzie początek spotkania akademickich drużyn był wyrównany, ale potem zaczęła się zarysowywać przewaga Stalmy AZS UMCS. Zespół trenera Przemysława Łuszczewskiego zdołał odskoczyć na dziewięć punktów i taki dystans utrzymał się do końca pierwszej kwarty, którą ostatecznie drużyna lubelska wygrała 24:15.

W drugiej odsłonie do głosu doszli gospodarze i zaczęli systematycznie odrabiać straty. Wydatnie pomagali im w tym lublinianie, którzy popełnili masę prostych błędów, a krakowianie skrzętnie je wykorzystali i do przerwy był remis 38:38.

W trzeciej kwarcie zespół spod Wawelu nadal przeważał, a lublinian dopadła strzelecka niemoc i zdobyli w tej części gry zaledwie dziewięć punktów przy 21 rywali. Ostatnie dziesięć minut spotkania było najbardziej wyrównane, niestety straty zespołowi z Lublina nie udało się już odrobić i AZS AGH Alstom wygrał 77:64.

W następnej kolejce - 20 grudnia - koszykarze Stalmy AZS UMCS zmierzą się na własnym parkiecie z ŁKS SMS MG13 Łódź.

Pozostałe wyniki XI kolejki: MKS Skierniewice - Księżak Łowicz 75:81, KS Piaseczno - Sokół Ostrów Mazowiecka 0:20, Polonia Warszawa - MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 77:90, ŁKS SMS MG 13 Łódź - Wisła Kraków 62:93.