Siatkarze Avii z kolejną porażką, ale udało się zdobyć chociaż jeden punkt

Przegrywający mecz za meczem siatkarze ze Świdnika w 14. kolejce I ligi zanotowali trzynastą w tym sezonie porażkę. Podopieczni trenera Krzysztofa Lemieszka tym razem ulegli na wyjeździe drużynie Caro Rzeczyca 2:3 i nadal zamykają tabelę.
Jedyną osłodą dla kibiców z lotniczego miasta jest fakt, że ich ulubieńcy po trzynastu meczach zdobyli wreszcie punkt.

Pierwszy set nie zapowiadał większych emocji w spotkaniu dwóch najsłabszych zespołów I ligi. Od samego początku na parkiecie lepiej radzili sobie gospodarze i z czasem wypracowali sobie zdecydowaną przewagę nad zespołem ze Świdnika. W efekcie pierwszy set zakończył się wygraną drużyny z Rzeczycy 25:18.

Druga partia był już zdecydowanie bardziej wyrównana. Gospodarze co prawda na początku znów radzili sobie lepiej, ale później do głosu doszli siatkarze Avii. I dzięki swojej waleczności udało im się wygrać 25:23 i doprowadzić do remisu.

W secie trzecim świdniczanie znowu spisywali się zdecydowanie słabiej. Proste błędy i niedokładność sprawiły, że gospodarze znów wyszli na prowadzenie, zwyciężając 25:18. Jednak w kolejnym secie losy meczu znów się odwróciły. Avia nie dawała za wygraną i mając nóż na gardle, wytrzymała ciśnienie i doprowadziła do stanu 2:2 po zwycięstwie 25:23.

Tie-break był niezwykle wyrównany. Od początku oba zespoły grały punkt za punkt i żaden z zespołów nie potrafił objąć choćby dwupunktowego prowadzenia. Dopiero później goście zdobyli dwa gole przewagi, ale rywale błyskawicznie doprowadzili do remisu. Niestety, końcówka również należała do ekipy z Rzeczycy, która ostatecznie zwyciężyła 15:13, a w całym spotkaniu 3:2.

LKS Caro Łabędź Rzeczyca 3

Avia Świdnik 2

sety: 25:18, 23:25, 25:18, 19:25, 15:13

Avia: Poinc, Dobrzyński, Łęgowski, Skwarek, Sadowski (libero), Woźnica, Szaniawski

Pozostałe mecze 15. kolejki:

SMS PZPS Spała - Camper Wyszków 3:2, Victoria Wałbrzych - Ślepsk Suwałki 2:3, Warta Zawiercie - Stal Nysa 3:1, Kęczanin Kęty - Krispol Września 2:3, Pekpol Ostrołęka - AGH AZS Kraków 3:1, CARO Rzeczyca - Avia Świdnik 3:2, Espadon Szczecin - KPS Siedlce 15.12.2014