Mecz Polska - Reszta Świata już w niedzielę! Przyjdź i pomóż w leczeniu chorego trenera

Już w niedzielę 14 grudnia o godzinie 17.30 na parkiet hali Globus wybiegną piłkarze ręczni reprezentacji Polski, którzy zmierzą się z zespołem Reszty Świata, czyli graczy z zagranicy grających w PGNiG Superlidze mężczyzn. Całkowity dochód z tego spotkania zostanie przekazany na leczenie drugiego trenera Vive Tauronu Kielce - Tomasza Strząbały
Półtora roku temu u asystenta Talanta Dujszebajewa wykryto nowotwór układu krwiotwórczego. Przez długi czas szkoleniowiec dzielnie walczył z chorobą. Niestety, w ostatnim czasie jego stan zdrowia się pogorszył. Niezbędna jest tzw. terapia CRd. Stosowana jest tylko w USA i przynosi aż 64 proc. wyleczeń. Jest jednak bardzo droga - kosztuje ponad milion złotych. Strząbała podjął więc ciężką walkę z nowotworem.

Pierwszy sygnał od zawodników

Akcję zbiórki środków na leczenie zasłużonego trenera zapoczątkowali zawodnicy Vive Tauronu Kielce - własnymi siłami zebrali ponad 100 tys. zł. - Tomek związany jest z klubem z Kielc już od kilkudziesięciu lat. Nazwisko Strząbała w kieleckiej piłce ręcznej wiele znaczy. Wcześniej podwaliny pod rozwój klubu budował tata Tomka, pan Edward - mówił dyrektor Vive Tauron Kielce Radosław Wasiak, który kilkanaście dni temu gościł w Lublinie, by promować spotkanie. - Tomek przez wiele lat prowadził grupy młodzieżowe naszego klubu i wielokrotnie sięgał po medale mistrzostw Polski, z każdego kruszcu. Od siedmiu lat jest drugim trenerem pierwszego zespołu. W tym czasie odniósł kolejne sukcesy. Najpierw jako asystent Bogdana Wenty, a teraz Talanta Dujszebajewa. Jest bardzo ważnym ogniwem Vive - dodaje Wasiak.

Światowe gwiazdy i gracze Azotów

By zebrać niezbędne środki, dla trenera Strząbały w niedzielę do hali Globus przyjedzie kadra Polski wraz z trenerem Michaelem Bieglerem. Będzie to tym samym początek przygotowań do mistrzostw świata, które odbędą się w Katarze. W szerokiej kadrze znaleźli się dwaj gracze z Puław - Piotr Masłowski i Przemysław Krajewski. Na Globusie wesprze ich jeszcze trzeci puławianin Rafał Przybylski. Polacy zagrają z zespołem reszty świata - czyli obcokrajowców grających w PGNiG Superlidze. Nie zabraknie medalistów mistrzostw świata, Europy i igrzysk olimpijskich, a z zawodników Azotów wystąpią Wadim Bogdanov i Marko Tarabochia. Niestety z powodu kontuzji zabraknie Nikoli Prce.

Nasze miasto zostało wybrane na gospodarza imprezy nie przez przypadek. W Lublinie gra przecież najlepszy polski zespół żeński i piłka ręczna jest tutaj bardzo popularna.

Aukcje na Allegro

Natomiast na portalu Allegro.pl od początku grudnia trwały aukcje wielu cennych gadżetów i pamiątek. Wśród wystawionych przedmiotów znalazła się m.in.: bluza bramkarska reprezentacji Polski w piłce nożnej z autografem Wojciecha Szczęsnego, koszulka reprezentacji siatkarzy z MŚ rozgrywanych w Polsce z autografem Pawła Zagumnego, koszulka Juventusu Turyn z autografem Zbigniewa Bońka, koszulka Phoenix Suns z autografem Marcina Gortata, koszulka olimpijska z Pekinu 2008 Otylii Jędrzejczak czy ostatnia zawodnicza koszulka Bogdana Wenty z SG Flensburg-Handewitt, brązowy medal z turnieju Final Four z 2013 roku, a także koszulki reprezentacji Polski, Chorwacji, Danii, Hiszpanii i Islandii w piłce ręcznej. Ponadto użytkownicy mogli wylicytować pobyt w hotelu Herman w Płocku lub hotelu Art&SPA Bristol w Busku-Zdroju.

Kup bilet i pomóż!

Bilety na to wyjątkowe spotkanie można nabywać w serwisie e-bilet.pl. Wejściówki można kupować także w Lublinie, Płocku i Kielcach. Lubelscy kibice piłki ręcznej mogą je nabywać codziennie w kasach Hali Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego 8 w godz. 14-18. Natomiast w Płocku są one do nabycia w siedzibie klubu przy placu Celebry Papieskiej 1, a w Kielcach w siedzibie Vive Tauron Kielce przy ul. Robotniczej 5.

Cena biletu to 50 złotych. W sprzedaży są także wejściówki Premium w cenie 100 złotych. Spotkanie zostanie rozegrane o godz. 17.30.

Bezpośrednią relację z meczu reprezentacji Polski z Resztą Świata przeprowadzi telewizja Polsat. - Uzgodniliśmy z organizatorami, że całkowity dochód z biletów i wszelkich reklam zostanie przeznaczony dla Tomka. Wszystkie bieżące działania można znaleźć na specjalnie utworzonej stronie www.dlatomka.pl - zdradzał dyrektor Vive.

Pieniądze na leczenie Tomasza Strząbały można też wpłacać na konto 51 1140 2017 0000 4402 1262 0110. Fundacja Vive Serce Dzieciom, mBank, w tytule przelewu należy dopisać: Dla Tomka

Składy zespołów

POLSKA

Sławomir Szmal, Mateusz Jachlewski, Piotr Chrapkowski, Michał Jurecki, Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Grabarczyk (wszyscy Vive Tauron Kielce), Mariusz Jurkiewicz, Marcin Wichary, Adam Wiśniewski, Michał Daszek, Kamil Syprzak (wszyscy Orlen Wisła Płock), Mateusz Kornecki, Paweł Niewrzawa, Robert Orzechowski, Patryk Kuchczyński (wszyscy Górnik Zabrze), Przemysław Krajewski, Piotr Masłowski, Rafał Przybylski (wszyscy Azoty Puławy), Rafał Gliński, Damian Krzysztofik (obaj Stal Mielec).

RESZTA ŚWIATA

Rodrigo Corrales, Ivan Nikcević, Dan Emil Racotea, Alexander Tioumentsev, Nemanja Zelenović, Valentin Ghionea, Tiago Rocha (wszyscy SPR Wisła Płock), Vadim Bogdanov, Marko Tarabochia (obaj Azoty Puławy), Jurij Gromyko, Mariusz Jurasik (obaj Górnik Zabrze), Faruk Halilbegović (Zagłębie Lubin), Marcin Lijewski (Wybrzeże Gdańsk),

Bartosz Konitz (Gaz System Pogoń Szczecin), Manuel Strlek, Marin Sego, Uros Zorman, Denis Buntić, Ivan Cupić, Zeljko Musa, Tobias Reichmann, Julen Aguinagalde, Grzegorz Tkaczyk (wszyscy Vive Tauron Kielce).