Stadion na meczu z Legią będzie pełny? Klub liczy na rekord frekwencji

Do ostatniego w tym roku meczu Górnika pozostały już tylko trzy dni. W niedzielę na murawę stadionu w Łęcznej wybiegną zawodnicy trenera Jurija Szatałowa, a naprzeciw nich staną gracze Legii Warszawa. Zarząd klubu liczy na rekord frekwencji.
Po siedmiu latach nieobecności piłkarze Górnika wrócili do ekstraklasy. Niestety, w tym sezonie mimo meczów na najwyższym poziomie i rywalizacji m.in. z Wisłą Kraków, Pogonią Szczecin, czy Lechią Gdańsk stadion w Łęcznej ani razu nie wypełnił się do ostatniego miejsca. Starszych kibiców taka sytuacja mocno dziwi, bo gdy Górnik po raz pierwszy awansował do ekstraklasy, o bilety na mecze było bardzo trudno, a kibice z Lublina musieli wyjeżdżać do Grodu Dzika z odpowiednim zapasem czasu, bo trzeba było odstać swoje w korkach.

Klub liczy na kolejny rekord

Jest szansa, że w niedzielę o godzinie 18 stadion Górnika, mogący pomieścić prawie 7 tysięcy osób, znów będzie pękał w szwach. Tego dnia Górnik zmierzy się bowiem z Legią Warszawa, a więc najlepszym zespołem w naszym kraju. Do tej pory rekord frekwencji w tym sezonie padł podczas meczu z Jagiellonią Białystok połączonym z obchodami 35-lecia istnienia klubu. Mimo że spotkanie zostało rozegrane w poniedziałek, na trybunach zasiadło 5288 widzów.

Teraz zarząd klubu liczy na kolejny rekord. - Do tej pory sprzedaliśmy ponad połowę biletów na mecz z Legią - informuje Leszek Masierak, rzecznik prasowy Górnika. Bilety są więc nadal w sprzedaży. Ale żeby obejrzeć spotkanie beniaminka z mistrzem Polski, nie należy odkładać ich kupna na ostatnią chwilę. Wejściówki można zamówić przez internet za pośrednictwem strony klubowej w zakładce "Bilety". Ponadto od poniedziałku do piątku w godz. 10-18 czynna będzie również kasa nr 1 na stadionie przy ul. Jana Pawła II w Łęcznej. W sobotę kasa pracować będzie w godzinach 10-16. W tych samych godzinach oprócz zakupu biletu będzie można również wyrobić sobie kartę kibica Górnika. Cały czas jest również dostępna internetowa procedura wyrabiania kart.

Można i bez karty kibica

Do tej pory posiadanie karty kibica było bezwzględnym warunkiem wejścia na stadion w Łęcznej. Jednak starcie z warszawianami będą mogli obejrzeć także kibice, którzy jej nie posiadają. Bilety jednorazowe sprzedawane są w kasach nr 1 i 2, ale wyłącznie w dniu meczu. Bilet normalny na trybunę krytą (A i C) kosztuje 50 złotych, ulgowy 40 złotych. Na odkrytą trybunę B bilety kosztują odpowiednio - 40 i 30 złotych.

Na meczu Górnika z Legią pojawią się także kibice z Warszawy. W niedzielę w sektorze gości będzie ich dokładnie 378.

Kłopoty zdrowotne

Piłkarze Górnika w poprzednim starciu przegrali przy Łazienkowskiej aż 0:5, ale dopóki nie grali w osłabieniu (czerwoną kartkę zobaczył stoper Górnika Tomislav Bożić), dzielnie stawiali czoła faworyzowanym legionistom. Dlatego w niedzielę bardzo liczą na doping swoich kibiców. Tym razem o wygraną może być jednak równie trudno. Kibice w niedzielę nie zobaczą na boisku stopera Macieja Szmatiuka. Ponadto pod znakiem zapytania stoją występy Fedora Cernycha, Tomislava Bożicia i Marcina Kalkowskiego. Dlatego piłkarze Górnika tym bardziej liczą na doping swoich kibiców i zapowiadają, że będą chcieli sprawić im miłą niespodziankę.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU