W Challenge Cup Azoty znowu trafiły na Belgów

W wiedeńskiej siedzibie EHF odbyło się losowanie 1/8 rozgrywek Challenge Cup. Piłkarze ręczni Azotów zmierzą się na tym etapie rozgrywek z belgijskim HC Vise BM.
W III rundzie pucharowych rozgrywek puławianie wyeliminowali finalistę z poprzedniej edycji serbską Metaloplastikę Sabac. Na wyjeździe wygrali 26:20, a u siebie jeszcze wyżej - 32:24. Natomiast Belgowie gładko uporali się z brytyjską drużyną Ruilsip Eagles - 42:22 i 39:19. Oba spotkania obyły się w leżącej w Prowincji Liege w Regionie Walońskim 30-tys. miejscowości Vise.

Warto przypomnieć, że w dwóch ostatnich edycjach Azoty także miały okazję spotkać się z zespołami belgijskimi. W sezonie 2012/2013 ich rywalem była Initia Hasselt, która sprawiła olbrzymią niespodziankę i wyeliminowała puławian z pucharowej rywalizacji. Natomiast podczas minionych rozgrywek zespół znad Wisły spotkał się w ćwierćfinale z HC United Tongeren i dwukrotnie okazał się lepszy - u siebie wygrał 31:22, a na parkiecie rywala 26:23.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 14/15 lutego w Belgii, a rewanż 21/22 w Puławach.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUZestaw pozostałych par 1/8 finału Challenge Cup: Ramat Hashron HC (Izrael) - GAS Kilkis (Grecja), Handbal Club Odorhei (Rumunia) - Red Boys Differdange (Luksemburg); S.L. Benfica Lizbona (Portugalia) - HB Dudelange (Luksemburg),

Liberty ABC/Uminho (Portugalia) - HC Dukla Praga (Czechy), Pölva Serviti (Estonia) - ZTR Zaporozhye (Ukraina),

Stord Handball (Norwegia) - HC Radnicki (Serbia), H.C. Holon (Izrael) - Käsipalloseura Riihimäen Cocksry (Finlandia).