Polska kontra Reszta Świata w Lublinie. Znamy składy zespołów

W niedzielę 14 grudnia w lubelskiej hali Globus odbędzie się wyjątkowy mecz. Reprezentacja Polski w piłce ręcznej zmierzy się z zespołem reszty świata składającym się z piłkarzy występujących w PGNiG Superlidze. Dochód z tego spotkania zostanie przeznaczony na rzecz zmagającego się z ciężką chorobą drugiego trenera Vive Tauron Kielce Tomasza Strząbały.
Półtora roku temu u asystenta Talanta Dujszebajewa wykryto nowotwór układu krwiotwórczego. Przez długi czas szkoleniowiec dzielnie walczył z chorobą. Niestety, w ostatnim czasie jego stan zdrowia się pogorszył. Niezbędna jest tzw. terapia CRd. Stosowana jest tylko w USA i przynosi aż 64 proc. wyleczeń. Jest jednak bardzo droga.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUZbiórkę pieniędzy zapoczątkowali zawodnicy z Kielc i zebrali ponad 100 tys. zł. - Tomek związany jest z klubem z Kielc już od kilkudziesięciu lat. Nazwisko Strząbała w kieleckiej piłce ręcznej wiele znaczy. Wcześniej podwaliny pod rozwój klubu budował tata Tomka, pan Edward - mówił niedawno dyrektor Vive Tauron Kielce Radosław Wasiak, który gościł w Lublinie. - Tomek przez wiele lat prowadził grupy młodzieżowe naszego klubu i wielokrotnie sięgał po medale mistrzostw Polski, z każdego kruszcu. Od siedmiu lat jest drugim trenerem pierwszego zespołu. W tym czasie odniósł kolejne sukcesy. Najpierw jako asystent Bogdana Wenty, a teraz Talanta Dujszebajewa. Jest bardzo ważnym ogniwem Vive - dodał Wasiak.

Aukcje z gadżetami

Natomiast na portalu Allegro.pl rozpoczęły się aukcje wielu cennych gadżetów i pamiątek. Wśród wystawionych przedmiotów znalazło się wiele cennych pamiątek, m.in.: bluza bramkarska reprezentacji Polski w piłce nożnej z autografem Wojciecha Szczęsnego, koszulka reprezentacji siatkarzy z MŚ rozgrywanych w Polsce z autografem Pawła Zagumnego, koszulka Juventusu Turyn z autografem Zbigniewa Bońka, koszulka Phoenix Suns z autografem Marcina Gortata, koszulka olimpijska z Pekinu 2008 - Otylii Jędrzejczak czy ostatnia zawodnicza koszulka Bogdana Wenty z SG Flensburg-Handewitt, brązowy medal z turnieju Final Four z 2013 roku, a także koszulki reprezentacji Polski, Chorwacji, Danii, Hiszpanii i Islandii w piłce ręcznej. Ponadto użytkownicy mogą licytować pobyt w hotelu Herman w Płocku lub hotel Art&SPA Bristol w Busku Zdroju oraz płyty Włodka Pawlika czy Leszka Możdżera. Aukcja potrwa do 8 grudnia. Link do aukcji -http://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=381

Pieniądze na leczenie Tomasza Strząbały można też wpłacać na konto 51 1140 2017 0000 4402 1262 0110. Fundacja Vive Serce Dzieciom, mBank, w tytule przelewu należy dopisać: Dla Tomka.

Bilety już w sprzedaży

Bilety na to wyjątkowe spotkanie można nabywać od poniedziałku w serwisie e-bilet.pl. Wejściówki można kupować także w Lublinie, Płocku i Kielcach. Lubelscy kibice piłki ręcznej mogą je nabywać codziennie w kasach Hali Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego 8 w godz. 14-18. Natomiast w Płocku są one do nabycia w siedzibie klubu przy placu Celebry Papieskiej 1, a w Kielcach w siedzibie Vive Tauron Kielce przy ul. Robotniczej 5.

Cena biletu to 50 złotych. W sprzedaży są także wejściówki Premium w cenie 100 złotych. Spotkanie zostanie rozegrane o godz. 17.30.

Oni zagrają w Lublinie

POLSKA

Sławomir Szmal, Mateusz Jachlewski, Piotr Chrapkowski, Michał Jurecki, Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Grabarczyk (wszyscy Vive Tauron Kielce), Mariusz Jurkiewicz, Marcin Wichary, Adam Wiśniewski, Michał Daszek, Kamil Syprzak (wszyscy Orlen Wisła Płock), Mateusz Kornecki, Paweł Niewrzawa, Robert Orzechowski, Patryk Kuchczyński (wszyscy Górnik Zabrze), Przemysław Krajewski, Piotr Masłowski, Rafał Przybylski (wszyscy Azoty Puławy), Rafał Gliński, Damian Krzysztofik (obaj Stal Mielec).

RESZTA ŚWIATA

Rodrigo Corrales, Ivan Nikcević, Dan Emil Racotea, Alexander Tioumentsev, Nemanja Zelenović, Valentin Ghionea, Tiago Rocha (wszyscy SPR Wisła Płock), Vadim Bogdanov, Nikola Prce, Marko Tarabochia (wszyscy Azoty Puławy), Jurij Gromyko, Mariusz Jurasik (obaj Górnik Zabrze), Faruk Halilbegović (Zagłębie Lubin), Marcin Lijewski (Wybrzeże Gdańsk)

Bartosz Konitz (Gaz System Pogoń Szczecin), Manuel Strlek, Marin Sego, Uros Zorman, Denis Buntić, Ivan Cupić, Zeljko Musa, Tobias Reichmann, Julen Aguinagalde, Grzegorz Tkaczyk - (wszyscy Vive Tauron Kielce).