Wiemy, kto poprowadzi piątkowy mecz Górnika za "sześć punktów"

W piątkowy wieczór piłkarze Górnika Łęczna i Ruchu Chorzów zainaugurują 17 kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Będzie to bardzo ważne spotkanie dla układy ligowej tabeli, bo oba zespoły znajdują się na sąsiednich miejscach. Arbitrem spotkania będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec.
31-letni arbiter może uchodzić za "szczęśliwego" dla graczy trenera Jurija Szatałowa. W obecnym sezonie Jakubik dwukrotnie był rozjemcą meczów zielono-czarnych i w obu spotkaniach udało im się zdobyć komplet punktów. Co ciekawe sędzia z Siedlec prowadził pierwszą potyczkę łęcznian z "Niebieskimi", wygraną przez Górników na stadionie w Gliwicach 2:1. Było to tym samym jedyne w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo zespołu z Lubelszczyzny, a bramki strzelali w nim Lukas Bielak i Miroslav Bożok. Teraz szansę na pokonania bramkarza chorzowian będzie miał tylko drugi z wymienionych, gdyż Bielaka czeka przymusowa pauza za kartki.

Drugie spotkanie Górnika, które poprowadził Jakubik, to starcie z Pogonią Szczecin. Ten mecz łęcznianie wygrali 4:2, a łupem bramkowym podzielili się Grzegorz Bonin, Fedor Cernych i Shpetim Hasani (autor dwóch trafień). Kibice z pewnością liczą na to, że i tym razem zespół trenera Szatałowa zdobędzie komplet punktów i ucieknie rywalom ze strefy spadkowej na bezpieczną odległość.

Sędzia Jakubik w tym sezonie prowadził już 12 meczów polskiej ekstraklasy. Pokazał 40 żółtych i 5 czerwonych kartek, co daje mu średnią 3,08 kartki na mecz.