Księżak mocniejszy. Akademicy nie dali rady

Koszykarze drugoligowej Stalmy AZS UMCS przegrali po raz drugi w tym sezonie. Lubelscy akademicy musieli w Łowiczu uznać wyższość Księżaka, choć walczyli bardzo ambitnie.
Tym razem lublinianie zagrali mniej skutecznie w ataku i przegrali rywalizację pod obiema tablicami. Gospodarze zebrali w sumie 38 piłek przy 24 drużyny trenera Przemysława Łuszczewskiego. Szkoleniowiec Stalmy AZS UMCS po raz drugi w tym sezonie wsparł swój zespół na parkiecie - grał blisko kwadrans, ale, niestety, nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na stronę prowadzonej przez siebie drużyny. Zaczęło się dobrze, bo pierwszą kwartę akademicy minimalnie wygrali (15:14). Niestety, kolejna już zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy szybko zdobyli przewagę i stale ją powiększali, natomiast gracze lubelscy popełniali wiele prostych błędów zarówno w obronie, jak i w ataku. To sprawiło, że do przerwy Księżak wygrywał 38:30.

Po zmianie stron Stalma AZS UMCS rzuciła się do odrabiania strat. Zaczął trafiać Bartłomiej Karolak i w 24. minucie drużyna akademicka zniwelowała przewagę do trzech punktów. Riposta łowiczan była jednak natychmiastowa - zdobyli osiem "oczek" z rzędu, a lublinianie ani jednego i wszystko jakby wróciło do normy. Przed ostatnią kwartą gospodarze prowadzili 56:47.

Zespół trenera Łuszczewskiego nie zamierzał jednak odpuszczać i po raz kolejny zerwał się do walki. Na niespełna pół minuty przed końcem spotkania akademicy przegrywali zaledwie dwoma punktami (66:68). Niestety, nie zdołali odrobić strat i zeszli z parkietu pokonani (66:70).

W następnym spotkaniu, które odbędzie się 30 listopada o godz. 18, Stalma AZS UMCS zmierzy się u siebie z liderem -

MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl.

Księżak Łowicz 70

Stalma AZS UMCS 66

Kwarty: 14:15, 24:15, 18:17, 14:19

Stalma: Wiśniewski 19 (2), Adam Myśliwiec 14 (1), Dawid Myśliwiec 12, Karolak 10 (2), Krzeszowski oraz Stefaniuk 8 (1), Łuszczewski 3, Adameczek, Beczek, Chabros.

Księżak: Dryjański 13, Trepka 11, Włuczyński 10 (1), Siemieńczuk 8, Malona 4 oraz Bartoszewicz 12, Kuczmera 10 (1), Cukierda 2, Gładki.

Pozostałe wyniki VIII kolejki:

Polonia Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka, AZS AGH Alstom Kraków - MKS Skierniewice 81:68, ŁKS SMS MG13 Łódź - KS Piaseczno 85:58, MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl - Wisła Kraków 88:72.