Poszedł w ślady ojca. Jakub Piątek pojedzie w Dakarze!

Lublinianin Jakub Piątek wystartuje w Rajdzie Dakar. Tym samym będzie kontynuował tradycje rodzinne, bo w 2000 roku jego ojciec Dariusz Piątek też wystąpił w tym rajdzie.
Wówczas jeszcze impreza odbywała się w Afryce na trasie Paryż - Dakar. Niestety, 13. etap okazał się pechowy dla seniora rodu Piątków i z powodu awarii motocykla musiał się wycofać z imprezy. Ukończył ją natomiast Piotr Więckowski, dziś prezes klubu KM Cross Lublin, którego Jakub Piątek jest wychowankiem.

Ten sezon był bardzo udany dla Kuby, który trafił do programu Akademii Orlen Team. Największym jego sukcesem było zdobycie tytułu mistrza świata juniorów w cross-country, który zapewnił sobie bardzo dobrą postawą w Rajdzie Maroka. Ten sukces dawał nadzieję na znalezienie się w ekipie na najtrudniejszy rajd na świecie, czyli Dakar. Sam zawodnik twierdził, że nie jest na ten rok szykowany do startu, ale też wyrażał wielką ochotę, aby w nim pojechać. - Syn od lat podkreślał, że udział w tym rajdzie jest jego marzeniem, które z czasem stało się celem - mówi Dariusz Piątek. - Bardzo się cieszę, że się spełniło. Liczę też, że Kuba będzie miał więcej szczęścia ode mnie i dotrze do mety. Teraz czekają go ostre przygotowania. Już w niedzielę jedzie na treningi do Hiszpanii. Potem wraca do kraju, gdzie 2 grudnia w Warszawie odbędzie się oficjalna prezentacja ekipy, a już następnego dnia wylatuje do Maroka i tam będzie kontynuował przygotowania.

Początek rajdu zaplanowano na 4 stycznia 2015 roku. Uczestnicy ruszą z Buenos Aires w liczącą 14 etapów trasę, która będzie wiodła przez terytoria Argentyny, Boliwii i Chile. Impreza zakończy się 17 stycznia także w Buenos Aires.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU