Żużlowe MŚ w Lublinie! Możliwe, że Grand Prix Challenge też

Najlepsi juniorzy na świecie pojadą w Lublinie. I to nie towarzysko, ale będą walczyli o tytuł mistrza świata w tej kategorii wiekowej, czyli do 21 lat. Impreza odbędzie się 15 sierpnia 2015 na torze przy Al. Zygmuntowskich. Być może nad Bystrzycą odbędzie się też Grand Prix Challenge przed sezonem 2016.
Jeśli chodzi o rywalizację juniorów, to cały cykl zawodów składa się z trzech turniejów. Ściganie rozpocznie się 11 lipca we włoskim Lonigo, potem żużlowcy pojadą w Lublinie, a decydujące starcie odbędzie się 19 września w Pardubicach (Czechy).

- Już dużo wcześniej rozmawiałem z przewodniczącym Głównej Komisji Sportu Żużlowego Piotrem Szymańskim na temat przydzielenia nam tej imprezy, zresztą za namową red. Jerzego Kraśnickiego - mówi Andrzej Zając, prezes lubelskiego KMŻ, który będzie organizatorem imprezy. - Najwyraźniej zdołałem przekonać władze i turniej dostaliśmy, z czego bardzo się cieszę. Koszt takich zawodów to ok. 100 tys. zł. Liczymy w tym względzie na pomoc miasta i oczywiście sponsorów. To znakomita promocja Lublina i regionu, więc myślę, że firmy będą się chciały zareklamować. Będzie z tych zawodów przeprowadzona około dwugodzinna transmisja telewizyjna na żywo, dlatego sponsorzy powinni być zadowoleni. Oczywiście trzeba będzie wykonać wiele prac na torze, aby spełniał on wymogi, ale myślę, że przy pomocy MOSiR-u jakoś się z tym uporamy. Być może trafi do nas jeszcze jedna prestiżowa impreza, tym razem seniorów - Grand Prix Challenge przed sezonem 2016. Też wystąpiliśmy o jej przyznanie, a odbyłaby się 9 września 2015 roku.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU