Zwycięstwo pod Wawelem. Stalma AZS UMCS lepsza od Wisły

Seria zwycięstw koszykarzy II-ligowej Stalmy AZS UMCS trwa. Tym razem - po bardzo zaciętym meczu - lubelscy akademicy pokonali w Krakowie Wisłę. Było to ich szóste zwycięstwo w tym sezonie.
Pod Wawelem spotkały się dwa zespoły, które niegdyś grały w ekstraklasie. Teraz przyszło im rywalizować na drugoligowych parkietach. Początek meczu nie był korzystny dla zespołu grającego trenera Przemysława Łuszczewskiego, który w tym spotkaniu na parkiecie się nie pojawił, bo konsekwentnie stawia na młodszych kolegów i w tym sezonie zagrał tylko raz. Gospodarze szybko objęli prowadzenie i pierwszą kwartę wygrali różnicą jedenastu punktów (26:15). W drugiej odsłonie role się odwróciły i to akademicy nadawali ton grze. Nie zdołali jednak w całości odrobić strat i na przerwę Wisła schodziła z minimalnym prowadzeniem (44:43). Po trzeciej kwarcie niewiele się wyjaśniło, bo wygrali ją lublinianie 18:17 i przed ostatnią częścią gry na tablicy wyników widniał remis (61:61). Końcówka meczu należała jednak do Stalmy AZS UMCS, która tym razem miała najskuteczniejszych zawodników w osobach Dawida Myśliwca - zdobywcy 23 punktów i Bartłomieja Karolaka (20). Ponadto ta dwójka rzuciła aż dziewięć trójek.

W następnej kolejce Stalma AZS UMCS zmierzy się na wyjeździe z Księżakiem Łowicz.

Wisła Kraków 74

Stalma AZS UMCS 77

Kwarty: 26:15, 18:28, 17:18, 13:16.

Wisła: Mąka 16 (2), Krawczyk 13, Kolber 10 (2), Urbanek 8, Żaczek oraz Lewandowski 10 (1), Zgłobicki 6, Dąbek 4 (1), Piotrowski 4, Czajka 3 (1).

Stalma AZS UMCS: Dawid Myśliwiec 23 (4), Karolak 20 (5), Adam Myśliwiec 18 (1), Wiśniewski 11, Krzeszowski 2 oraz Beczek 2, Stefaniuk 1, Adameczek, Kowalczuk, Chabros.

Pozostałe wyniki VII kolejki: Sokół Ostrów Mazowiecka - MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 71:81, KS Piaseczno -

AZS AGH Alstom Kraków 77:83, MKS Skierniewice - Polonia Warszawa 63:72, ŁKS SMS MG13 Łódź - KS Księżak Łowicz 71:59.