Najskuteczniejszy strzelec Górnika zagrał w reprezentacji swojego kraju

Grający od tego sezonu w barwach Górnika Łęczna Litwin Fedor Cernych zagrał w meczu swojej reprezentacji. W St. Gallen Litwini mierzyli się z reprezentacją Szwajcarii i przegrali aż 0:4.
Fedor Cernych kolejny raz wybiegł na murawę w pierwszej jedenastce i rozegrał pełne 90 minut. Litwini długo stawiali opór wyżej notowanemu rywalowi i do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Jednak w drugiej połowie Helweci aż cztery raz znaleźli drogę do siatki przeciwników. Pierwszy gol padł dopiero w 66. minucie, gdy w zamieszaniu podbramkowym piłkę do własnej siatki skierował Giedrius Arlauskis. Potem worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Drugiego gola dla Szwajcarii zdobył Fabian Schar. Za utratę tej bramki współwinę ponosi zawodnik Górnika, który nie najlepiej zachował się we własnej szesnastce.

Podłamanych Litwinów w końcowych fragmentach spotkania pogrążył gwiazdor reprezentacji i Bayernu Monachium Xherdan Shaqiri. Pochodzący z Albanii młody napastnik dwa razy wpisał się na listę strzelców i przypieczętował wygraną Helwetów.

Zagra jeszcze z Ukrainą

Po czterech seriach spotkań w grupie E liderami są Anglicy. Natomiast Litwini obecnie plasują się na czwartym miejscu, ale mają tyle samo punktów (sześć) co Słowenia i Szwajcaria.

Po meczu ze Szwajcarią Fedora Cernycha i kolegów czeka jeszcze jedno spotkanie, ale będzie to mecz towarzyski. We wtorek 18 listopada Litwa zmierzy się z Ukrainą. Mecz zostanie rozegrany na stadionie w Kijowie. Po tym spotkaniu najskuteczniejszy strzelec Górnika w tym sezonie dołączy do swoich kolegów z zespołu i będzie przygotowywać się do rewanżowego meczu T-Mobile Ekstraklasy z Wisłą Kraków na wyjeździe. Przypomnijmy, że w inauguracyjnej kolejce Górnik Łęczna zremisował z Białą Gwiazdą 1:1. Gola dla zespołu trenera Jurija Szatałowa zdobył Tomasz Nowak, a tuż przed przerwą wyrównał Maciej Sadlok.