Lublinianka nie wykorzystała szansy na wydostanie się ze strefy spadkowej

Piłkarze III-ligowej Lublinianki w meczu o tzw. ?sześć punktów? zmierzyli się na wyjeździe z Hetmanem Żółkiewka. Niestety, zespół trenera Modesta Boguszewskiego po dwóch meczach bez porażki tym razem zszedł z boiska bez zdobyczy punktowej, a gola stracił w ostatnich minutach spotkania.
Mecz lepiej mogli rozpocząć przyjezdni, którzy za sprawą Olega Rovbella, który zastąpił w wyjściowej jedenastce kontuzjowanego Kamila Witkowskiego. Jednak młody zawodnik będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem Hetmana nie potrafił oddać celnego strzału. Kilka minut później kolejną znakomitą okazję miał Damian Skoczylas, ale jemu także nie udało się pokonać Sebastiana Ciołka. Potem na murawie nie działo się nic godnego odnotowania. Oba zespoły toczyły ze sobą walkę w środkowej strefie boiska i nie potrafiły stworzyć klarownych sytuacji.

Po przerwie obraz gry przez bardzo długi okres nie ulegał zmianie. I kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, gola zdobyli gospodarze. W 86. minucie na strzał z ostrego kąta zdecydował się wprowadzony po przerwie Rafał Bielak. Piłka najpierw odbiła się od słupka, a następnie wpadła do bramki zdezorientowanego Marcina Zapała.

Dzięki wygranej drużyna z Żółkiewki przesunęła się na 14. miejsce w ligowej tabeli i jest o krok od tego, aby zimę spędzić poza strefą spadkową. Z kolei zespół trenera Boguszewskiego po sobotniej porażce zajmuje obecnie 16. miejsce. Drużyna z Wieniawy kolejny ligowy mecz rozegra 11 listopada. Tego dnia do Lublina przyjedzie ostatnie w tabeli Podlasie Biała Podlaska.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUHetman Żółkiewka 1 (0)

Bramka: Bielak (86.)

Lublinianka 0

Hetman: Ciołek - Bogusz, Nogas, Koprucha, Skrzypczyński - Sadowski (60. Zając), P. Baran, Kasperek, Chariasz (46. Bielak) - Wójcik (70. J. Baran) - Szponar (46. Banaszak).

Lublinianka: Zapał - Kwiatkowski, Kursa, Mazurek, Wiśniewski - Kanarek, Skoczylas (84. Stępień), Kucharzewski (80. Witkowski), Sobiech, Gąsior (70. Gawrylak) - Rovbel (46. Kotowicz).