Sport.pl

Lekkoatletyka dla wszystkich. Nowy program królowej sportu

Niedawno wszedł w życie nowy program Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i Ministerstwa Sportu i Turystyki pod hasłem ?Lekkoatletyka dla wszystkich?. Chodzi w nim o upowszechnianie królowej sportu w szkołach podstawowych.
Akcja przeznaczona jest dla dwóch grup dzieci - z klas I-III i IV-VI. W Lublinie projekt pilotuje dwoje wybitnych lekkoatletów - Leszek Dunecki, wicemistrz olimpijski z Moskwy i jego żona Małgorzata Dunecka, także olimpijka. - Celem tego programu jest objęcie opieką sportową praktycznie wszystkich uczniów ze szkół podstawowych - mówi Leszek Dunecki, który jest także prezesem LOZLA. - Nasze miasto reprezentowane przez prezydenta Krzysztofa Żuka podpisało z PZLA stosowną umowę na realizację tego zamierzenia, które będzie prowadzone w dwóch grupach, bo dla dzieci starszych projekt jest nieco inny. - Ten program i to z dobrym skutkiem funkcjonuje już od wielu lat we Francji, Holandii, Niemczech, Włoszech i krajach skandynawskich - dodaje Małgorzata Dunecka. - Czekamy tylko na sprzęt i ruszamy z kopyta. Mam nadzieję, że u nas efekty będą równie dobre jak w innych państwach.

Natomiast od 1 stycznia przyszłego roku w gimnazjach przy ul. Radości (nr 11), Roztocze (nr 24) i Smyczkowej (nr 5) powinny zacząć działać tak zwane ośrodki lekkoatletyczne dla gimnazjalistów. - Przy tych szkołach mają powstać orliki lekkoatletyczne, czyli boiska z bieżniami trzy-czterotorowymi - zapowiada Leszek Dunecki. - Główną siedzibą ośrodków ma być gimnazjum przy ul. Radości.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU