Pora pójść za ciosem. Mistrzynie jadą do Francji po wygraną

W niedzielne popołudnie MKS Selgros rozegra kolejny bardzo ważny mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Lublinianki zmierzą się na wyjeździe z zespołem Metz Handball, który w minionym tygodniu ograły we własnej hali. W przypadku wygranej zespół trener Sabiny Włodek będzie bardzo blisko awansu do dalszego etapu elitarnych rozgrywek.
2 listopada mistrzynie Polski wprawiły swoich kibiców w prawdziwą euforię. Lublinianki w efektownym stylu pokonały Francuzki 35:31 i pozostały w grze o awans do dalszej fazy rozgrywek. Przypomnijmy, że w tym sezonie awans z każdej z czterech grup uzyskają trzy najlepsze zespoły.

Ciężki kalendarz

Po wygranej w europejskich pucharach lublinianki czekał jednak trudny mecz ligowy z odwiecznym rywalem - Zagłębiem Lubin. Drużyna trener Sabiny Włodek przez długi czas toczyła wyrównany bój z Miedziowymi, by w ostatnich 20 minutach zdecydowanie przyspieszyć i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zwyciężając pewnie 34:27. I znów lubelskie szczypiornistki nie będą miały czasu na odpoczynek, bo w niedzielę czeka je rewanżowe starcie z Metz Handball. - Bardzo byśmy chciały przywieźć z Metz dwa punkty, bo to bardzo przybliżyłoby nas do wyjścia z grupy - mówi trener Sabina Włodek. Kalendarz nas jednak nie rozpieszcza. Nie dość, że trzeba grać ligę, to pomiędzy meczami pucharowymi mierzymy się z najsilniejszymi przeciwnikami z kraju. Grania jest więc bardzo dużo i naprawdę obciążenia są spore - dodaje.

Poprawić obronę

Na szczęście w meczu z Zagłębiem dobrą postawę zaprezentowały zawodniczki, które wchodziły do gry z ławki. Dzięki temu część zawodniczek mogła choć przez chwilę odpocząć od gry i w miarę możliwości zregenerować siły przed meczem we Francji. A jak należy zagrać, by wrócić do Lublina z dwoma punktami? - Myślę, że w poprzednim starciu z drużyną z Francji miałyśmy spory problem w obronie, szczególnie podczas pierwszej połowy - ocenia trener MKS Selgros. Wtedy właśnie Metz zdobył dużo bramek z drugiej linii i musimy zwrócić na to szczególną uwagę. Z kolei jeżeli chodzi o atak, to w zasadzie nie można mieć większych zastrzeżeń. Poradziłyśmy sobie zarówno z wysoką obroną rywalek, jak i w momencie, gdy grały w formacji 6-0.

O tym, czy zespół MKS Selgros pójdzie za ciosem i w drugim z rzędu meczu Ligi Mistrzów wywalczy komplet punktów, przekonamy się w niedzielę. Wyjazdowy mecz lublinianek z drużyną Metz Handball został zaplanowany na godzinę 16. Bezpośrednią relację z meczu 4. kolejki LM będzie można śledzić m.in. na antenie Radia Lublin.

Drugi mecz 4. kolejki: HK Larvik - HCM Baia Mare - sobota g. 18.15

Tabela grupy D

1. Larvik HK3677-66
2. Metz Handball3285-84
3. MKS Selgros Lublin3283-89
4. HCM Baia Mare3277-83