Było ciężko, ale Stalma AZS UMCS dała sobie radę

Trwa pasmo zwycięstw koszykarzy II-ligowej Stalmy AZS UMCS. Tym razem akademicy pokonali na wyjeździe MKS Skierniewice, choć wygrana nie przyszła im łatwo.
Lublinianie nie weszli w ten mecz za dobrze. W pierwszej kwarcie zdecydowanie dominowali gospodarze, którzy wygrali tę część spotkania różnicą siedmiu punktów (23:6). Kolejne dziesięć minut to wyrównana gra obu zespołów. Akademikom udało się odrobić zaledwie dwa punkty i do przerwy przegrywali 30:35.

Po zmianie stron gospodarze nie zamierzali oddawać pola i jeszcze nieco zwiększyli przewagę. Przed ostatnią odsłoną prowadzili siedmioma punktami. O wszystkim zadecydowała jednak czwarta kwarta, którą Stalma AZS UMCS rozstrzygnęła zdecydowanie na swoją korzyść. Lublinianie wygrali ją aż 23:9 i zapewnili sobie czwarte w tym sezonie zwycięstwo.

O powadze sytuacji w Skierniewicach najlepiej świadczy to, że po raz pierwszy w tym sezonie na parkiecie pojawił się grający trener akademików Przemysław Łuszczewski. Na boisku przebywał nieco ponad 22 minuty. W tym czasie zdobył 13 punktów i miał dziewięć zbiórek, co świadczy o dobrej dyspozycji lubelskiego szkoleniowca i młodzież może z niego brać przykład.

MKS Skierniewice 69

Stalma AZS UMCS 76

Kwarty: 23:16, 12:14, 25:23, 9:23.

MKS: Wójcik 17, Krajewski 9 (1), Łapiński 8, Zieliński 8 (1), Makolski 5 (1) oraz E--Ward 13 (2), Lewandowski 6, Mus 3 (1).

Stalma AZS UMCS: Adam Myśliwiec 18, Wiśniewski 18 (1), Dawid Myśliwiec 11 (1), Karolak 9 (1), Krzeszowski 2 oraz Łuszczewski 13 (1), Stefaniuk 5 (1), Adameczek, Beczek, Kowalczuk.

Pozostałe wyniki V kolejki: Sokół Ostrów Mazowiecka - TS Wisła Kraków 66:76, AZS AGH Alstom Kraków - KS Księżak Łowicz 73:56, ŁKS SMS MG13 Łódź - Polonia Warszawa 70:60, KS Piaseczno - MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 80:83.