Motor zawiódł. Nie sprostał ostatniej drużynie

Piłkarze Motoru po sobotnim remisie w derbach naszego miasta z Lublinianką w środę rozegrali awansem spotkanie 17. kolejki III ligi. Na wyjeździe zmierzyli się z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Gracze trenera Mariusza Sawy nie wykorzystali szansy na zmniejszenie dystansu do czołówki i przegrali 1:2, a decydującą bramkę stracili w 90 minucie.
Mecz pomiędzy lublinianami, a zespołem z Tomaszowa pierwotnie miał zostać rozegrany 11 listopada, ale spotkanie zostało przełożone na środę ze względu na wniosek miejscowej policji, która w dniu Święta Niepodległości będzie zabezpieczała w Warszawie jego obchody.

Dla zespołu trenera Sawy mecz z Tomasovią był bardzo ważny. W razie wygranej lublinianie mieli szansę zbliżyć się na pięć punktów do prowadzących w tabeli Karpat Krosno.

Spotkanie bardzo źle rozpoczęło się dla faworyzowanych graczy z al. Zygmuntowskich. Już w 14 minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Damian Szuta, dla którego było to premierowe trafienie w tym sezonie. Tuż po upływie 30 minut żółto-biało-niebiescy doprowadzili do remisu - do siatki trafił Kamil Wolski. Do przerwy wynik już się nie zmienił i z tego rezultatu z pewnością bardziej zadowoleni mogli być tomaszowianie.

W drugich 45 minutach przez bardzo długi okres żaden z zespołów nie potrafił sforsować defensywy rywala. Gdy wydawało się, że Motor w starciu z ostatnią drużyną w ligowej tabeli podzieli się punktami, decydujący cios zadał Michał Skiba wprowadzając miejscowych kibiców w euforię. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie i sensacja stała się faktem.

Motor z dorobkiem 27 punktów zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli, ale ma jeden mecz rozegrany więcej. W niedzielę zespół trenera Sawy czeka wyjazd do Krosna na mecz z Karpatami, które przewodzą w stawce.