Azoty mają nowego trenera. Zdobył mistrzostwo Tunezji

Kiepskie wyniki piłkarzy ręcznych Azotów w tym sezonie - puławianie nie wygrali w PGNiG Superlidze żadnego meczu - sprawiły, że zarząd klubu postanowił rozwiązać umowę z trenerem Draganem Markovicem. Jego następcą został Ryszard Skutnik.
Nowego szkoleniowca wyłoniono w drodze konkursu. - Po zapoznaniu się z ofertami do ostatecznej rozgrywki trafiło dwóch kandydatów z Polski. Postawiliśmy na trenera z doświadczeniem, który zna naszą ligę - mówi Jerzy Witaszek, prezes Azotów. - Pan Skutnik przedstawił plan, który rokuje rychłe wyprowadzenie drużyny ze sportowego dołu, w którym się znalazła. Liczymy, że pod jego wodzą zespół będzie spisywał się znacznie lepiej i zrealizuje cele postawione przed sezonem przez zarząd. Ubolewam tylko, że trenerzy z Puław nie stanęli w konkursowe szranki. W najbliższym czasie nowy szkoleniowiec przedstawi swój sztab.

Skutnik na 66 lat i bogate doświadczenie trenerskie. Prowadził młodzieżową reprezentację Polski. Z mielecką Stalą wywalczył w sezonie 2011/2012 brązowy medal mistrzostw Polski. Pracował także za granicą - we Francji i Tunezji. Z drużyną Etoile du Sahel zdobył mistrzostwo tego drugiego kraju. Ostatnio prowadził I-ligowe SPR Tarnów. Nowy trener obejmie swoje obowiązki 3 listopada, a pierwszy mecz pod jego wodzą Azoty rozegrają 9 listopada, kiedy to podejmą Nielbę Wągrowiec.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU