Sport.pl

M¦ w karate. Dwa złota Justyny Marciniak, br±z Anny Lewandowskiej

Wiesław Pawłat
26.10.2014 , aktualizacja: 26.10.2014 20:30
A A A
Lublin 21014. Finał Polskiej Ligi Karate: Zwyciężczyni imprezy Justyna Marciniak

Lublin 21014. Finał Polskiej Ligi Karate: Zwyciężczyni imprezy Justyna Marciniak (Fot. Tomasz Rytych / Agencja Gazeta)

W Genewie zakończyły się mistrzostwa ¶wiata w karate tradycyjnym. ¦wietnie wypadła reprezentacja Polski, która wywalczyła w¶ród seniorów 21 medali, w tym 12 złotych.
Do rywalizacji przyst±piło ponad 250 zawodników i zawodniczek z 25 państw. Bardzo dobry występ zanotowała Justyna Marciniak z Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego, która wraca ze Szwajcarii z trzema medalami. Wychowanka trenera Andrzeja Maciejewskiego triumfowała w fuku-go, tym samym obroniła tytuł mistrzowski, który wywalczyła przed dwoma laty w Łodzi. Finał tej konkurencji był wewnętrzn± spraw± biało-czerwonych, bo lublinianka pokonała Aleksandrę Gorzk± z Klubu Karate Pruszków. Drugie złoto Marciniak zdobyła w ko-go kumite. Tu br±z wywalczyła Anna Lewandowska. Natomiast w kumite indywidualnym zawodniczka LKKT stanęła ma trzecim stopniu mistrzowskiego podium. - Najcenniejsze jest dla mnie to, że potwierdziłam swoje mistrzostwo zdobyte w fuku-go przed dwoma laty. Te mistrzostwa były dla mnie bardzo wymagaj±ce ze względu na nękaj±c± mnie przez dwa tygodnie chorobę, a ponadto jeszcze doszedł wyjazd na misję do Japonii. Przebrnęłam te zdrowotne problemy i dzisiaj czuję się spełniona. Zwłaszcza że w finale ko-go kumite zrewanżowałam się Natalii Verloce z Rosji za porażkę, jakiej doznałam w kumite - powiedziała Justyna Marciniak w rozmowie z rzecznikiem prasowym PZKT Januszem Kawałko.

Polacy rozstrzygnęli także między sob± walkę o prymat w kumite indywidualnym. Tytuł mistrzowski przypadł Damianowi Stasiakowi (TS "Sokół" Aleksandrów Łódzki), a srebro Łukaszowi Radwańskiemu (Kluczborski KK). Natomiast w fuku-go mężczyzn najlepszy na ¶wiecie okazał się Łukasz Wójcik (KKT "KOBU" Wrocław). Mazurka D±browskiego wysłuchali też jego koledzy klubowi, ale wywodz±cy się z Lubelszczyzny Jan Kłębek i Bartosz Skwarski, którzy triumfowali w en-bu. W kata indywidualnym kobiet najlepsza okazała się Aleksandra Gorzka. Natomiast Maria Depta z Sokoła Aleksandrów Łódzki wywalczyła dwa złote kr±żki - w kumite indywidualnym i en-bu ze swoim koleg± klubowym Adrianem Zwierzchowskim.

¦wietnie w ko-go kumite wypadł Jakub Malicki (Klub Karate Pruszków), który także wywalczył złoty medal. Na najwyższym stopniu mistrzowskiego podium stanęły także panie w kata drużynowym, które wyst±piły w składzie: Joanna Musiał, Katrin Kargbo i Anna Mleko (wszystkie AKT Niepołomice). W tej konkurencji dorównali im mężczyĽni także z AKT Niepołomice -

Paweł Janusz, Michał Janusz i Rafał Wajda również wywalczyli złoto. Paweł Janusz był też najlepszy w kata indywidualnym.

Maj± się też czym pochwalić młodzieżowcy, juniorzy i kadeci, którzy zdobyli w sumie 38 kr±żków, w tym 17 złotych. Warto dodać, że trenerem kadry juniorów jest prezes i szkoleniowiec Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego Andrzej Maciejewski.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU  • 3
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX