Wisła zatopiła Kotwicę w meczu o "sześć" punktów

Bardzo ważną wygraną odnieśli w sobotę piłkarze II-ligowej Wisły Puławy. Zawodnicy trenera Bohdana Bławackiego pokonali na własnym stadionie Kotwicę Kołobrzeg i zmniejszyli stratę do innych drużyn walczących o utrzymanie.
Po zeszłotygodniowym, dość pechowym remisie w Sosnowcu z tamtejszym Zagłębiem w sobotę puławianie mieli tylko jeden cel - wygrać. A to dlatego, że Kotwica miała cztery "oczka" przewagi i w razie zwycięstwa zdecydowanie uciekłaby Dumie Powiśla w ligowej tabeli.

Mecz poprzedziła minuta ciszy, a zawodnicy z Puław wystąpili w nim z czarnymi opaskami na ramionach ze względu na śmierć ojca jednego z graczy ekipy z Puław Mateusza Pielacha.

Na pierwszego gola kibice musieli czekać do 25. minuty. Wtedy to Cwetan Filipov oddał ładny strzał z półobrotu, piłka trafiła w słupek, a z dobitką pospieszył Maciej Machalski. Niestety, dziesięć minut później zespół z Kołobrzegu doprowadził do wyrównania. Po rzucie rożnym piłkę do bramki Michała Leszczyńskiego skierował Jakub Poznański. Stracony gol podziałał na puławian mobilizująco i przed przerwą drugiego gola dla Wisły zdobył Rafał Wiącek, który wykorzystał błąd kołobrzeskiej defensywy.

Pierwszy gol Brazylijczyka

Po zmianie stron goście starali się doprowadzić po raz kolejny do wyrównania, a puławianie szukali swoich szans w grze z kontry. Mimo kilku okazji z obu stron żaden z zespołów nie potrafił długo trafić do siatki. W 68. minucie zawodnik Kotwicy Łukasz Cybulski za drugą żółtą kartkę musiał opuścić murawę i to ułatwiło grę Wiślakom, którzy w końcówce zdobyli trzeciego gola. Jego autorem był niedawno pozyskany napastnik rodem z Brazylii Raphael Carioca, który skutecznie wykonał rzut karny. Ostatecznie Wisła wygrała z Kotwicą 3:1 i awansowała na 16. miejsce w tabeli, zmniejszając jednocześnie stratę do innych zespołów bijących się o utrzymanie. W następnej kolejce puławianie zagrają na wyjeździe z Puszczą Niepołomice i będzie to kolejne niezwykle ważne dla Wiślaków spotkanie w kontekście walki o utrzymanie w II lidze.

Wisła Puławy 3 (2)

bramki: Machalski (25.), Wiącek (41.), Raphael (88-k.)

Kotwica Kołobrzeg 1 (2:1)

bramki: Poznański (35.)

Wisła: Leszczyński - Fiedorow, Jędrzejczyk, Budzyński - Szczotka - Sedlewski, Wiącek, Machalski (89. Niezgoda) - Filipow Ż (69. Maksymiuk), Martuś Ż (53. Raphael Carioca Ż), Nowak (82. Lisiecki).

Kotwica: Kamola - Chruściński, Poznański Ż, Szutenberg (71. Ropiejko), Cebulski Ż+Ż = CZ (68.) - Rydzak (77. Bułka), Danilczyk Ż, Pietras, Mularczyk, Skórecki - Biegański (82. Bejuk).