Piłkarskie Nadzieje Motoru Lublin wygrały międzynarodowy turniej

W sobotę i niedzielę na głównej płycie Areny Lublin, a także znajdujących się nieopodal boiskach treningowych rozegrano Międzynarodowy Turniej Piłkarski Lublin 2014. Wśród 16 rywalizujących ze sobą drużyn najlepsze okazały się Piłkarskie Nadzieje Motoru Lublin.
Organizatorem Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Lublin 2014 był Wydział Sportu i Turystyki UM wspólnie z Lubelskim Związkiem Piłki Nożnej.

W turnieju międzynarodowym wzięło udział 16 zespołów, w których zagrali chłopcy urodzeni w 2004 roku. Dziewięć z nich to kluby z Lublina (BKS, Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin, Lublinianka, Akademia Piłkarska Motor Lublin, UKS Widok SP 51, Motor Lublin SA, UKS Skarpa, Vrotcovia i Sygnał). Poza nimi stawkę uzupełniła ekipa z AMSPN Hetman Zamość, a także sześć drużyn z miast partnerskich Lublina - Lwowa, Kijowa (Ukraina) Timisoary (Rumunia), Omska (Rosja), Brześcia (Białoruś) i Poniewieża (Litwa). Wszystkie zespoły zostały podzielone na cztery grupy i rozegrały ze sobą mecze systemem "każdy z każdym". Pierwsze dwa zespoły każdej z grup awansowały do dalszej fazy, a pozostałe zespoły (z miejsc 3. i 4. w każdej grupie) zagrały o niższe lokaty.

Lubelski finał

Ostatecznie w półfinałach znalazły się cztery zespoły - BKS Lublin, AMSPN Hetman Zamość, PN Motoru Lublin i rumuńska Timiosoara.

W pierwszym meczu półfinałowym BKS okazał się lepszy od Hetmana, wygrywając 3:1, a w drugim spotkaniu tego szczebla Piłkarskie Nadzieje stoczyły bardzo zacięty bój z gośćmi z Rumunii. W regulaminowym czasie gry padł remis 1-1, a rzuty karne lepiej egzekwowali lublinianie, wygrywając 5:4 i awansując do finału.

W meczu o trzecie miejsce Timisoara okazała się lepsza od ekipy z Zamościa, pokonując Hetman 3-1, a w finale PN Motoru nie miały problemów z pokonaniem zespołu BKS. Zespół dowodzony przez trenera Kamila Skowrona zagrał w składzie: Filip Wysmulski, Maciek Misiurek, Kuba Wójcik, Igor Deneka, Miłosz Kutyła, Maciek Łopuszyński, Kamil Rusnak, Janek Janaszek i Oskar Gede. Ostatni z wymienionych zawodników został też królem strzelców turnieju. Najlepszym bramkarzem okrzyknięty został natomiast Velentin Velkea z Timisoary

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU